Рік 1950 виявився надто складним. А який рік не був складним ? Американський істеблішмент ловив радянських шпигунів, що якимось чином змогли пролізти в святиню Свободи. Ба більше, засудив одного із них за розсекречення таємних матеріалів по виготовленню атомної бомби. Авжеж, й тоді Добро і зло змагалися : хто сильніший. Головнокомандуючий зірково-смугастих пригрозив темним силам людства новітньою розробкою апокаліптичної зброї. М'язи сильних лякали пересічних громадян.
В січні помирає Джордж Орвелл - послідовний критик тоталітаризму й автор антиутопії "1984". Втрата надто серйозна для демократичного устрою.
Хоча в лютому на екрани вийшов мультфільм Уолта Діснея "Попелюшка", що став популярним на десятиліття вперед, загальну гнітючу картину він не змінив.
На початку березня від рук червоних енкаведистів гине український хоробрий опришок Роман Шухевич. Клята московія винищувала інакомислячих ретельно та безжально.
Та що ж це таке коїться в цій Долині Сліз. Де є надія ? Де якийсь хоча б промінчик свята ?
Він неочікувано для всіх заблимав 5 квітня усіма можливими лампочками пологового будинку в комфортному шведському місті, коли весна потроху входила в свої права, коли мороз відступав під напором довгоочікуваного тепла.
"Ось маєте справжню Чародійку, котра змусить витерти сльози багатьом знедоленим і заставить їх частіше усміхатися й підтанцьовувати в такт її пісенної феєрії" - воркувала на підвіконнику голубка, що знала, виявляється, людську мову й дивилася ангельськими очима на ліжечко всередині палати.
Агнета Фельтскуг...
Місяцем з лишком пізніше, як зелень пишно одягнулась аби дарувати людям хоча б елементарну радість, в Сполученому Королівстві відбулися перші в історії автомобільні перегони "Формула - 1". Ніби й швидкості там справді високі свистіли -гриміли. Та аж ніяк не порівняти з шаленим темпом музичного супроводу, який відбудеться рівно через 25 років потому . Не той політ, не та фантазія...