Традиції та обряди в Україні
Українська історія веде свій початок від слов'ян, що заснували Київську Русь в 1x віці нашої ери. Незабаром після свого виникнення, Русь прийняла хрещення, однак до цієї знаменної події, і довгий час після неї, на землі ще панувало язичництво - поклоніння безлічі богів і духів. Багато ритуалів слов'ян були пов'язані з культом родючості та сонця, повагою старших, містичними обрядами і ворожіннями.
Багато традицій та обрядів збереглися донині, не дивлячись на те, що землі Русі, а в подальшому і українські, побували під владою кількох імперій, були піддані викорінення язичництва, часом жорстокого. Інші ж традиції в Україні зазнали змін під впливом християнства, а подекуди - католицизму. Наприклад, весільні українські традиції та обряди не тільки майже не змінилися за багато століть, але і були доповнені християнськими обрядами. Українці все ще несуть в собі пам'ять предків, культивували сім'ї, свій рід, тому обряди і традиції, пов'язані з сім'єю, блюдуться як ніякі інші. Це не тільки важливо для самих українців, а й красиво - для спостерігаючих і участників гулянь.
Історія українських традиції і обрядів.
Також чимало оригінальних обрядів зберігає сакральне для людей народження дитини - тут і хрещення, і хрестини, і іменини. Цікаві також обряди, що збереглися з незапам'ятних часів. Наприклад, відсікання пуповини на сокирі (якщо народився хлопчик), або на веретені (якщо народилася дівчинка). Важливою донині залишається перша купіль малюка - для захисту від злих сил.
Однак найвідомішими в українській культурі залишаються звичаї створення обрядової символіки - наприклад, малюнки на великодніх яйцях «Писанка», або візерунки на вишиванках. Варто сказати, що по візерунках на вишиванках українці могли визначити, з якої області країни прибула людина, але і мало не з якогось села. Колір, візерунок, його розміщення, так і фактура в цілому унікальні для кожної сім'ї.
Переклала на українську мову 4.08.18 10.06