Будильник… Ну ось ранок для тебе вже розпочався, можливо, це лише 5,можливо, - 7, або навіть аж12. І типрокидаєшся, розпочинаєш новий день спочатку, плануєш його, щось вирішуєш,спішиш на роботу і т.д., або, сидячи вдома, зовсім нічого не робиш! Хм, це твоєжиття і ти сам або сама вирішуй що, де і коли тобі робити! Комусь, такомудалекому до тебе, такому чужому чоловіку чи жінці однаково, що з тобою,де ти, або що робиш!Його чи її хвилює тільки він або вона сама, її цінність у суспільстві,повага оточуючих та рівень життя.
Ну ось згадайте, вам лише шість і життя для вас тільки розпочинається, вище зовсім маленькі! Це і є якраз те безтурботне і таке інколи потрібнедитинство зараз, там нічого не вирішую гроші, вам не ставлять накази, незаставляють робити те, що недовподоби, ви разом, з іншими такими ж дітьми,граєтесь, смієтеся і просто живете… ще до кінця не розуміючи, як колись будетепотребувати отакого дитинства, такого у кожного з вас свого але щасливогодитинства!..
А зараз? Що зараз? Щось змінилося? Так, ви виросли, стали сильнішими,з’явились проблеми і вже зовсім не хочеться та й часу немає гратися в піску,хоча колись це було так цікаво, колись та тільки не зараз… Встаючи зранку від,багатьом надокучливого будильника, ви збираєтесь на роботу, в школу, або щекудись. Нікого не цікавить те, що вам не хочеться, тобі не хочеться бігти,спішити на роботу, адже ти, можливо, спізнюєшся!
А що тобі дає твоя робота? Гроші? Так, гроші і все! Ти день – у – деньпрацюєш, стомлюєшся, біжиш кудись, а сам щедо кінця не розумієш куди! Так ти заробляєш ГРОШІ! Вони тобі потрібні!Ти добився чогось у своєму нікчемному житті, адже твій гаманець товстіє, усуспільстві ти займаєш хай, можливо, і мізерне місце але ж займаєш!
З часом ти стаєш «доросліший» і починаєш розуміти, що місце у суспільствівизначає тільки ширина твого гаманця, чим він ширший тим більше тебе поважаютьі люблять!Абсурд , але так воно і є!
Як сильно б ми не боролися з цим, він все рівно переміг би, адже якраз отойгаманець вирішує все… і чим він ширший тим краще(так думає більшість)!
Ти купуєш машину, на деякий час твійгаманець тоншає, але потім знов наповнюється! Тоді ти вважає, що це ї є щастя!Тепер не біжиш на роботу, ти їдиш і тобі здається, що життя покращилось, типосміхаєшся! А уяви собі таке: автомобільнааварія! Це добре, якщо ти ще сам виживеш! НУ ось, залишився живий, але жпредмет твого щастя розтрощений, що тепер? Ви витягуєш з свого гаманця все, щомав і ремонтуєш її! Але навіщо вона тепер? Тільки спогади, спогади і спогадипереслідують тебе поряд з отим твоїм «щастям»! ти продаєш її! Знов отримуєшгроші, гаманець повний і широкий!Купуєшквартиру-знов щасливий! Живеш там, навітьнасолоджуєшся життям! Одного дня приходиш додому а твоє чергове «щастя»пограбували, воно згоріло або ще куча різних причин, які не зовсім приносятьщастя… і знов ти опинився на одинці з шириною свого гаманця та найчастіше отутвін і не витримує… а що далі? «Вже напевно кінець»- думаєш ти.
Тоді, в таку потрібну для тебе хвилину, з’являються друзі, близькі люди,просто знайомі, перехожі чи навіть твій вірний собака, з яким ти поділивсясвоїм «щастям», розповів у безвиході (хоча це тобі тоді так здавалося), теперпочинається новий періоду у твоєму житті, тоді як ніколи сильно ти починаєшрозуміти цінності, які вже давно погубив у гонці за грошима; доброту,ввічливість, взаємодопомогу... Як ніколи відчуваєш щастя і тримаєшся за ньоготак сильно, що аж тальці болять до втрати свідомості! Періоддопомоги, кінець колишнього і початок новогожиття, зовсім не схожого на попереднє.
Ти піднімаєшся з колін і поступово знов стаєш твердо на ноги. Знов займаєшякесь своє місце у суспільстві і забуваєш про все, що так сильно почав цінуватище недавно. У твоєму житті знов починається безкінечна гонка за грошима, ні нещастям, не друзями, а за грошима і чим ширший твій гаманець, чим більше ти їхмаєш тим гірше для тебе. Адже суспільство, в якому ми живемо, не приноситьдобра і чим вище місце ти займаєш в ньому, тим довше падати і тим сильнішебитись об асфальт…
адреса: https://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=237634
Рубрика: Філософська лірика
дата надходження 29.01.2011
автор: Депе де Моде