1 Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово.
З Усе через Нього повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без
Нього.
Біблія, Івана 1, 3
Над поетичним словом,поезією розмірковували багато людей: письменники, філософи, митці і прості звичайні люди. Про те,що таке поезія, поетичне слово, багато сказано, написано, складено десятки визначень, суджень. Поезія, як і любов: або вона є, або її немає. Наведемо декілька висловів видатних людей про поезію.
Іван Франко: " Поетичне слово, сказане в щасливій хвилі при якій одній нагоді, як золота монета, не тратить своєї вартості і по році, і по ста роках". Микола Гоголь: " Поети не з"являються не звідкись з-за моря, а виходять зі свого народу". Леся Українка:" Поетична мова - це найприродніша мова". Ліна Костенко: " Поезія - це неповторність душі". Василь Симоненко: " Поезія - це прекрасна мудрість". Павло Мовчан "Поезія - яскравий показник життєздатності національної мови".
Хочу поділитися власними роздумами, які рядки, слова можна вважати поетичнимия, поезією. Поетичні рядки повинні нести, передавати певні почуття ( любов,ненависть, жаль, гнів, радість, сум...), які передаються від автора, ліричного героя до читача, слухача. Як правило, поетичні рядки повинні мати риму, римуватися. Для поезії властивий ритм, своєрідна пульсація, серцебиття. Дуже важливою властивістю поезії є образність, метафоричність. Поет промовляє до читача образними художніми засобами ( порівняннями, епітетами, метафорами...). Отже, якщо художній текст передає і має почуття, риму, ритм, промовляє до нас за допомогою художніх образів і всі ці властивості переплавлені у глибокому інтелекті поетового розуму, у горнилі люблячого серця, наснажені Вищою Божественною Силою, Любов"ю і Ласкою, то перед Вами, безсумнівно, Поезія.
адреса: https://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=309210
Рубрика: Нарис
дата надходження 26.01.2012
автор: Зеновій Винничук