Дещо з філософії і до того що робити...
Не вдаючись до перегляду історичних досліджень, даю декілька художніх зрізів для розуміння.
Картина перша: первісна людина прокидається в печері — треба добувати їжу, попросити у богів удачі, захисту, вичинити шкіри, побитися з сусідами за вкрадену худобу…
Картина друга: людина прокидається — треба йти на роботу, щоб заробити грошей і прогодуватися, купити ліків, вивчити дітей, йти на війну, коли державний апарат (чи правитель) вирішить що є загроза, яку треба знищити, або є інтереси в тому, щоб захопити території, майно тощо у більш слабкого сусіда. (Війна може бути економічною, політичною, інформаційною, холодною, неоголошеною, гібридною...)
Картина третя: людина прокидається і починає творити — художник малює, конструктор — конструює, всю одноманітну роботу виконують машини-роботи. Їхати, бігти на роботу не треба — технології дозволяють спілкуватися з будь-ким не виходячи з власної оселі, координація зусиль, пошук ресурсів - майже миттєво, або в залежності з стратегічними напрямками розвитку.
Завдання збереження екології та раціональне використання природних ресурсів — приорітетні. Відсутність необхідності витрачати величезні зусилля на утримання армій та ведення війн дозволили використовувати їх на благо людства і на дослідження космосу, покращення якості життя людей.
Третя картина малює нам той новий світ, який треба створити. Ключовою фігурою в ній є не держава, не накопичення приватного капіталу, а людина, її виховання, забезпечення потреб, щоб вона могла вільно вчитися, досліджувати, творити.
Звідси бачення того що варто робити, щоб наблизити той час. Які будинки треба будувати, автомобілі, технології, яке виховання і освіту треба давати дітям, які відносини розвивати, яка стратегія використовуватись.
Як перейти до нової моделі соціально-економічних та міжнародних відносин — питання до міжнародної спільноти. Перш за все треба ліквідувати цивілізаційне протистояння держав і концентрацію матеріальних ресурсів в руках окремих наднаціональних кланів, які зацікавленні в збереженні «кріпосницько-феодальної» системи відносин. Але не менш відповідальним є завдання виховання людини майбутнього. Не трутнів, які здатні лише споживати і тільки, а активні, творчі особистості, які перебувають у творчому і науковому пошуку.
Для цього треба створити суспільний попит і забезпечити умови для їх роботи.
Тобто необхідно ввести міжнародний контроль за фінансовими та природними ресурсами і їх використанням, вимоги до рівня освіти, збереження природного середовища на планеті. Створення ООН, ЄС, системи міжнародної безпеки — перші кроки для втілення моделі майбутнього.
адреса: https://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=728420
Рубрика: Громадянська лірика
дата надходження 12.04.2017
автор: Петро Кожум'яка (Ян Укович)