[color="#001aff"][i][b]/ для підростаючого покоління /
ПОМПОНИ -для Чирлідінга,
Тренування-для бодібілдінга
ЛІМЕРИКИ – то для настрою
Що виміряємо КЛЕПСИДРою?
ГЕТЕРИ у древніх-
для дружби й кохання
МУЛЬТИ-МЕДІА в сучасності -
для навчання
ВЕБІНАР -для тренінгів-онлайна
Жахи – для Франкенштейна…
КОУЧИНГИ - для психотренерства,
КОРСАТАРСТВО - для маг-реалізму
Килим на себе - прояв егоцентризму,
КОВОРКІНГ - для загального спілкування…
КРАУТСОРСИНҐ- для передачі виробничих функцій
Вада в процесі чи помилка -для деструкцій
Думка,судження,декрет,порада-СЕНТЕНЦІЯ…
АТАВІЗМИ-втрачені в процесі еволюції…
Погляд в минуле-то РЕТРОСПЕКЦІЯ…
ЕСЕНЦІЯ(сутність) передує ЕКЗИСТЕНЦІї…
Зростання значення міст- УРБАНІЗАЦІЯ,
Людська спільнота з особливими рисами- ЦИВІЛІЗАЦІЯ…
Майорики,мажорики,махорики,мудринки
Із словників-помічників та Малої Валентинки.
27.02.2018р.
[/b][/i][/color]
[color="#1100ff"][i]СЛОВНИЧОК
ПОМПОН(фр. pompe - "пишність, урочистість", англ. pom - pon, pom - pom) - куляста прикраса з ниток. Помпони можуть бути різних розмірів і кольорів, а також можуть бути зроблені з різних матеріалів, наприклад, бавовни, шерсті, паперу і інших.
ЧИРЛІДИНГ, чірлідінг (англ. cheerleading, від cheer — схвальний, закличний вигук і leading — «ведення», «спрямовування») — вид спорту, який поєднує в собі елементи шоу і видовищних видів спорту (танці, гімнастика та акробатика).
БОДІБІЛДІНГ-Культури́зм (культура тіла, бодибілдинг англ. bodybuilding) — система вправ, спрямована на пропорційний розвиток людського тіла, нарощування маси й розвиток рельєфу м'язів, контроль товщової (жирової) тканини тіла, тренування сили й витривалості.
ЛІМЕРИК — жанр гумористичної поезії, що походить з Ірландії та Великої Британії. Це жартівливі епіграми на будь-яку тему, для яких характерні комічні або гротескні елементи, парономазії, каламбури, гра слів.
ГЕТЕРА(дав.-гр. ῾Εται̃ραι — подруга, коханка) — освічена незаміжня жінка у Стародавній Греції, яка вела вільний незалежний спосіб життя.
МУЛЬТИМЕДІА (лат. Multum + Medium) — комбінування різних форм представлення інформації на одному носієві, наприклад текстової, звукової і графічної, або, останнім часом все частіше — анімації і відео.
ВЕБІНАР (англ. webinar) — спосіб організації зустрічей онлайн, формат проведення семінарів, тренінгів та інших заходів за допомогою Інтернету.
Це неологізм, утворений поєднанням слів веб (англ. "мережа") та семінар.
ФРАНКЕНШТЕЙН, або Суча́сний Промете́й (англ. Frankenstein: or, The Modern Prometheus) — роман англійської письменниці Мері Шеллі, що розповідає про молодого студента-науковця, який створює гротескну, але чутливу істоту, внаслідок загадкового наукового експерименту…
КОУЧИНГ (від англ. coaching — тренерство), вишкіл — інструмент особистісного й професійного розвитку, формування якого почалося в 70-х роках XX століття. Джерела коучингу лежать у спортивному тренерстві, позитивної, когнітивної й організаційної психології, в уявленні про усвідомлене життя й можливостях постійного й цілеспрямованого розвитку людини.
КОРТАСАРСТВО-Ху́ліо Флоре́нсіо Корта́сар (ісп. Julio Florencio Cortázar; нар. 26 серпня 1914, Іксель — пом. 12 лютого 1984, Париж) — аргентинський письменник і поет, представник напряму «магічний реалізм»
КОВОРКІНГ (англ. Co-working — спільно працювати) у широкому сенсі — це модель організації роботи людей, найчастіше фрилансерів, з різним типом зайнятості у єдиному робочому просторі; у вузькому — колективний офіс.
Краудсо́рсинг (англ. crowdsourcing, crowd — «натовп» і sourcing — «використання ресурсів») — передача певних виробничих функцій невизначеному колу осіб (на підставі публічної оферти, без укладання трудового договору)
Деструкція (англ. destruction, англ. break-down; нім. Zerstörung f) — процес порушення чи руйнування структури чого-небудь; наприклад, руйнування структури вірша. Зокрема зустрічається у віршах таких стилів як футуризм і авангардизм. Термін, що позначає в творах мистецтва якість, тенденцію або рух до руйнування структури художнього цілого або, принаймні, зовнішню ілюзію (видимість) подібного руйнування.
Сенте́нція (від лат. sententia, буквально думка, судження) — коротка латинська апофегма, як правило з античного джерела, цитована поза контекстом.
Таку назву було прийнято вже в римській риториці, Квінтіліан у «Повчанні оратору» присвячує сентенції окрему главу. Сентенція, вважає Квінтіліан, це те ж саме, що греки називають γνώμη, а названа так з тієї причини, що «схожа на поради або декрети» ( similes sunt consiliis aut decretis).
Есенція-
Есенція (у філософії) — сутність, філософська категорія, що виражає головне, основне, визначальне в предметі, таке що зумовлене глибинними, необхідними, внутрішніми зв'язками й тенденціями розвитку і пізнається на рівні теоретичного мислення.
Есенція (речовина) — в харчовій промисловості і фармацевтиці витяжка і/або концентрований розчин, який при вживанні розбавляється водою.
Есенція — вид парфумів із фруктових плодів, квітів або листя, настояних на спирту.
Атавізми-Атаві́зм (лат. atavus — прапрадід) — поява в окремих організмів якогось виду ознак, які існували у віддалених предків, але були втрачені в процесі еволюції.
Ретроспекція; ж. (лат., назад і дивлюсь) 1. Погляд у минуле, аналіз минулих подій, вражень тощо. 2. Спосіб розгляду суспільних ідей, подій сучасності під кутом зору минулого, звернення до минулого ...пригадування подій, колізій, що передували моментові фабули, в якому перебуває оповідач або персонаж епічного твору; одна з форм психологічного аналізу, з допомогою якої твориться художній час. Широко використана, наприклад, у романах ...
Урбаніза́ція (від лат. urbanus — міський) — зростання значення міст в розвитку суспільства, яке супроводжується ростом і розвитком міських поселень, зростанням питомої ваги міського населення, поширенням міського способу життя в певному регіоні, країні, світі.
Цивіліза́ція — людська спільнота, яка впродовж певного періоду часу (процес зародження, розвиток, загибель чи перетворення цивілізації) має стійкі особливі риси в соціально-політичній організації, економіці та культурі (науці, технологіях, мистецтві тощо), спільні духовні цінності та ідеали, ментальність (світогляд).
Клепсидра-Водяний годинник (клепси́дра або гідроло́гіум) — прилад для вимірювання проміжків часу, принцип дії якого ґрунтується на витіканні води з посудини. Водяний годинник відомий з часів ассирійців і вавилонян та Стародавнього Єгипту. Водяні годинники виготовляються у вигляді циліндричної посудини, з якої витікає цівка води. Вони застосовувалися до XVII ст.
[/i][/color]
адреса: https://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=779302
Рубрика: Філософська лірика
дата надходження 27.02.2018
автор: Валентина Мала