Майже у кожному сільському дворі тримали корів, аби прогодувати сім'ю. Полова була незаміннім кормом для худоби взимку. В колгоспі її не виписували, а тому доводилося красти з полів, де була обмолочена пшениця. Для того щоб набрати мішок полови потрібно було розгорнути чотири або п'ять копичок соломи. Розгорнуті копички соломи промокали від дощів і були незручними для стягування соломи волокушами, яку потім скиртували. Щоб цього не було, для нагляду був охоронець Микита, який об'їзджав поля однокінною бричкою на двох колесах. Для нас хлопців, була основна задача заготовити вдосталь полови на зиму. Для цього батьки шили широкі великі мішки, щоб більше влізло полови, вона сама по собі була дуже легка.
Хлопці гуртувалися біля рівчака із кладкою у березі, звідки робили вилазки за половою. Трьох метровий рівчак був перепоною для коня і надійним захистом нас від Микити.
Досконало вивчивши час об'їздів охоронця, хлопці вибирали вдалі моменти для поставленої мети. Особливо вдалими були ранки, але Микита міняв тактику і зненацька наздоганяв нас з мішками і лупцював нас батогом, хто не встигав втекти.
Микита часто ставив коня з бричкою біля крайньої хати села на горбку, бід горіхом, звідкіля було все видно, як на долоні. Одного разу хлопці зробили засаду на городі, неподалік від стоянки. І коли Микита залишивши бричку пішов у хату до баби поїсти, то хлопці підкралися і витягли припони з коліс брички і спокійно набирали полову у мішки. Невдовзі Микита сівши у бричку, направив коня до крадіїв бистрою ходою. Колеса покотилися у різні боки і довелося Микиті лагодити бричку.
На другий день кінь з бричкою стояв ще з ранку під горіхом. Хлопці не вагалися йти по полову і сиділи юрбою на березі рівчака. Микита, обійшовши стежкою берегів, зненацька напав на хлопців позаду і почав лупцювати батогом хто попав йому під руку. Налякані хлопці кинулися хто куди в різні боки. Так Микита провчив за скоєний вчинок. Невдовзі в колгоспі розпочали виписку полови односельцям по прийнятній ціні - по двадцять копичок на двір. Зникла потреба красти полову в колгоспі.
адреса: https://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=789864
Рубрика: Лірика кохання
дата надходження 01.05.2018
автор: Віктор Кущина