Таке можливе тільки в Україні: нам, українцям закодували наші українські канали, не закодовані в основному лише інформаційні. Не знаю як хто, а я їх розкодовувати не збираюся, не стільки з за даремно викинутих коштів, як все ж більше з принципу. Дивлюсь російські канали, їх же бо нам не закодували...Та от біда програм телепередач на них нема, тоді ж і доводиться шукати навмання. Іноді вдало попадаю на цікавий фільм, як от не так давно з задоволенням подивилася фільм "Паромщиця". А ще щоп"ятниці дивлюсь "Поле чудес", іноді "Що, де, коли", або й якусь гумористичну програму. Але ж хочеться подивитися і якийсь телесеріал, та нам це зась, не заслужили... Тоді я поринаю у спогади, про ті фільми, які колись дивилася. І немає значення на якій кіностудії його знімали. Ну скажіть, хто з нас не захоплювався такими фільмами, як "Карнавальна ніч" з неперевершеною Людмилою Гурченко, або "Біле сонце пустині" з Анатолієм Кузнецьовим (Сухов), та Спартаком Мішуліним (Саїд), з 18 -річним Годовіковим(Петруха)...Та й багато інших не менш цікавих фільмів.
А хіба можна забути фільм "Полосатий рейс" з Маргаритою Назаровою, дресерувальницею, та неперевершеним Євгеном Леоновим у ролі головного дресувальника тигрів. І так як буває у кожному житті, так і під час зйомків фільмів, трапляють непередбачувані ситуації та приколи. Десь я колись читала про зйомку саме цього фільму. Сценарій склав автор морських повістей Віктор Конецький. Він сам напросився на це написання. Директор кіностудії заперечив, мотивуючи тим, що він морський письменник, а тут тигри, мов не стикується... "Ще й як стикується!,- відповів автор, тай розповів одну з своїх історій. Якось на острові Врангеля до них на борт поселили двох білих ведмедів. Спочатку все було нормально ведмеді в клітках, люди в каютах, але якось хтось з доглядальників погано закинув щеколду на замку, і ведмеді вийшли на палубу. Почався переполох. Зброї на борту не було, та навіть якби й була, застосувати її не було можливості, так як ведмеді були надто дорогі, і їх знищення обійшлося б надто дорого. Довелось усмиряти їх підручними способами: хтось із матросів взявши в руки вогнегасник, загнав ведмедвів у клітку.
"Геніально!"- вимовив директор. Коли був написаний сценарій, його показали в Держкіно, і у одного з начальників виникли заперечення, вказавши молодому письменнику на помилку, що радянський капітан, побачивши тигрів, поліз у вікно рубки, такого допустити не можна. Тому йому на підмогу підкинули відомого сценариста Олексія Каплера.. Та Каплеру сценарій сподобався, але в ньому на його погляд не вистачало любовної історії. "І хто ж кого полюбить?"- запитав сценаріст. "Маргаритка полюбить, ну наприклад, старшого помічника капітана..."
На зйомках фільму було немало забавних епізодів. Наприклад відгородити ванну від тигрів пуленепробиваючим склом. Леонов особисто перевірив те скло на міцність. Однак оператор узрів, що скло буде давать блиски і глядачі про все здогадаються. Тому вирішили скло прибрати, але актору про це не повідомили, щоб він не відмовився від зйомок. Коли почалися зйомки скло стояло на місці, тому Леонов вправно почав роздягатися. Дійшовши до трусів, які справедливо назавали "сімейними", Євген зупинився, та режисер заявив: "Женю, ти повинен їх знять. Ти ж бачиш, що в павільйоні нікого нема. Так що не соромся..." І актор підкорився.
Коли у ванну вилили флакон справжнього французького шампуня, Леонов повеселішав і під веселу пісеньку: "Мыла Маруся белые ноги" ітенсивно намилив свою голову. В цей час за командою режисера, було прибране захисне скло, а за мить в павільйон ввели тигра Пурша. Побачивши перед собою щось біле, що ворушилося та ще й співало, тигр підійшов близенько і почав обнюхувати. І в цей час Леонов відкрив очі...Можна лише здогадатися, які страхи вимальовувалися в його голові...Перелякавшись, він схопився на ноги, і в чому мати народила побіг не знати куди. Це вийшло так ефективно, що оператор крякнув від задоволення, і вже уявляв, як же цей кадр буде виглядати у фільмі...
Та це був не останній епізод, коли Леонов майже помирав від страху перед тиграми. Якось до нього підійшов режисер і оператор і сказали: "Ти не хвилюйся
ми придумали дуже цікавий і смішний епізод. Посадимо тебе в клітку, випустимо тигрів, і подивимося, що буде." "Ні, я не згоден. У мене сім"я, маленький син, я проти..." Та його звісно вмовили. Під час зйомки цих кадрів, всі поховалися: режисер заліз на мачту, звідти і видно, і керувать легше. Посадили актора в клітку,випустили тигрів. Ті підійшли, понюхали і пішли далі розглядати палубу.
Тигри не бросаються, комедія не виходить. Режисер кричить: " Дресирувальнику, чому твої тигри не кинулись на артиста?". " Вони до нього принюхуються",- відповідає той, а сам запихає до артиста живе порося і каже: "Женю, візьми виделку, поколи порося, а то тигри на нього не реагують..." А той відповідає:"Тобі треба, ти й коли, у мене інша професія." Та через хвинину тигри повернулися, чепез решітку шкрябали порося, воно ж вищало від страху, потім кинулося на актора, а той закричав: "Дресилювальнику, стріляй, бо ж ці звірі всіх з"їдять разом з палубою." Дресирувальник вистрилив в гору і тигриця Кальма кинулась в море... Цілу годину її рятували, все кінчилось благополучно. Були й інші цікаві епізоди, зокрема дісталося якось і оператору. Трапилось це тоді, коли знімали заплив тигрів на пляж. Для того щоб вигнать тигрів в море, їх спочатку посадили в клітку, потім ту клітку підчепили корабельною стрілкою і опустили за борт. Все йшло ніби так як треба, та коли клітку відкрили, тигри не попливли від корабля на сушу, а стали лізти на клітку, де сидів оператор. Та той був так захоплений зйомкою, що й не помітив цього. Тоді довелося з корабля стріляти ракетами і кричати: "Діма, тигри на клітці! Тигри!"
Коли оператор зрозумів загрозу, він поклав камеру на клітку і плигнув у море...
Уже в кінці зйомок трапився один печальний випадок. Хто дивився цей фільм, напевне пам"ятає, як матроси на носилках несли приспаного лева. В цьому епізоді знімався лев на ймення Васька. Був він уже старий, все він виконував так я треба, але там по сценарію його треба було приспати, дали йому снотворне, а він не засинає, уже весь демідрол витратили, а він не спить. Що робить? Подумали, подумали і вирішили лева застрелити, адже він і так ось-ось помре від старості.
Здійснити цю акцію мав піротехнік, але перед цим йому дали стакан горілки. Так Васька загинув. Так що у фільмі на носилках лежав уже мертвий лев.
адреса: https://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=874855
Рубрика: Лірика кохання
дата надходження 06.05.2020
автор: геометрія