В м. Дніпрі на моїй земельній ділянці знайдено гравійний камінь, що нагадує якогось палеолітичного божка або ідола. Це не перша подібна знахідка. Взагалі, вже накопичилося декілька сотень артефактоподібних гравійний каменів. Гравій, в якому були знайдені артефакти, то є залишки гравію від будівних робіт, що проводилися майже сорок років тому назад.
На сьогодні проведено дослідження знайдених артефактів, за якою було встановлено наступне. На теренах міста Дніпра можна знайти досить гравійних каменів, можна вважати за кам’яні знаряддя праці, включаючи кам’яні топори, вістрокутники, рубила, кам’яні ножі та скребки, наконечники списів та стріл. Є припущення, що знайдені артефакти, здобуті з залишків стародавніх льодовиків, таких як Дніпровське обледеніння, нижня частина якого дійшло майже до міста Дніпра. Саме до того місця, де сьогодні існує дніпровський гранітній кар’єр. Оскільки знарядь з кременю знайти не вдалося, то, є підстава вважати, що знайдені кам’яні знаряддя були виготовлені у часи раннього палеоліту. Судячи з даних, що є в Інтернеті в період середнього та верхнього палеоліту майже всі кам’яні знаряддя виготовлялися з кременю.
Наведені та інші виводи представлені в монографії [1], на яке видане авторське свідоцтво України № 87115 від 22.03.2019. Опублікована статтs [2] і [3]. Знахідки є прадавніми свідками людей, що жили в Україні десятки, а може сотні тисячоліть тому назад.
Література
1. Е.А. Рослик Палеоартефактология. Днепр. 2018. 28 стр.
2. Е.А. Рослик Палеоартефактология. Гипотезы и предположения.
3. Е.А. Рослик Мысли о древних каменных орудиях труда в Украине. https://proza.ru/2018/08/04/288
23.05.2020
адреса: https://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=876983
Рубрика: Лірика кохання
дата надходження 23.05.2020
автор: Євгеній Рослик