Квалификация любви по ВОЗ (Всем поэтам, . . Всем влюблёным . . . )
По решению ВОЗ - http://www.rbc.ua/rus/digests/show/lyubov-popala-v-reestr-psihicheskih-zabolevaniy-voz-03102011144000
Всесильно вечная любовь
Скольких свела ты из ума?..
А сколько вздохов, сколько слов...
Кому - восторг, кому - сума́.
А сколько пело о любви
Всех мудрецов да и поэтов...
А изменений - "се-ля-ви"...
И снова новые об этом.
Вот наконец Всемирный ВОЗ*
Нашел причину всех страданий:
Решил - любовь почти наркоз
То есть... псих. заболевание.
* ВОЗ - Всемирная Организация Здравоохранения
Для того, чтоб сгладить впечатление, что я дал несуществующую ссылку о решении ВОЗ (ее позже закрыли), нашел статью которая была написана под впечатлением того решения (время то совпадает):
Кохання — це таки хвороба
Зміст
Всесвітня організація охорони здоров'я зачислила любов до... психічних розладів
У міжнародній статистичній класифікації хвороб кохання внесено у перелік під номером F63.9. Цікаво, що літера “F” взагалі відповідає за психічні розлади. Отож кохання — це психічна хвороба?
— Згідно з міжнародною класифікацією, пункт F належить до психічних та поведінкових порушень, а F60-69 — до розладів особистості та поведінки у дорослому віці...
— Дійсно, якщо подивитися на класифікацію, то пункт F63 стосується розладів звичок та потягів, — підтвердила Маріанна Зайчикова з представництва ВООЗ в Україні.
— Для таких розладів характерні повторювані дії, які не мають чіткої раціональної мотивації, є неконтрольованими і в цілому можуть завдати шкоди інтересам пацієнта та інших людей, — веде далі Маріанна Зайчикова з представництва ВООЗ в Україні. — Наприклад, до категорії F63 включили і патологічну схильність до азартних ігор (ігроманію), піроманію, клептоманію тощо.
— Зі слів експертів ВООЗ, хвороба під назвою “любов” проявляється нав'язливими думками, перепадами настрою, безсонням, непродуманими імпульсивними вчинками, стрибками тиску, навіть параноїдальними тенденціями... Це справді хвороба?
— Загалом, учені давно працюють над тим, аби довести, що кохання, закоханість є ні чим іншим, як психічним розладом, — долучається до розмови Олена Головіна, гештальт-терапевт. — Адже тут справді присутні елементи залежності, неадекватної поведінки. Особливо гостро це проявляється при нерозділеному коханні, коли можуть виникати навіть суїцидальні думки. Так само ревнощі, неконтрольовані, часто агресивні, можуть завдавати шкоди як самій людині, так і об'єктові її пристрасті.
До речі, проводили дослідження, які довели, що біохімічні реакції в мозку закоханої людини схожі на ті, що відбуваються в голові душевнохворого. Відомо також, що залежність від іншої людини формується в підкіркових ділянках мозку — там само як залежність від наркотиків, алкоголю тощо.
Але не можна розглядати кохання лише з біохімічної чи фізіологічної точок зору. Адже в коханні є духовна та емоційна складові. Крім того, кохання буває різним. Є кохання-захоплення, коли обранець видається богом, кохання-ніжність, коли людина бажає іншій лише найкращого, і кохання-жалість... Я вже не кажу, що існує кохання до батьків, до дітей, до друзів і так далі.
Вочевидь, під визначення “хвороба” підпадають якісь крайні прояви любові — нерозділене кохання, ревнощі, навіть дуже бурхлива закоханість, коли людина, як то кажуть, втрачає голову — робить імпульсивні, нерозумні вчинки, її настрій може змінюватися кілька разів на день, або ж, навпаки, вона впадає у стійкий стан депресії чи ейфорії. Проте саме кохання є найвищою силою на Землі, робить нас добрішими, ніжнішими, кращими...
Марина МОРОЗ
„Експрес” № 111 (5980) 6 — 13 жовтня 2011 року
Чим би не була любов - хворобою, розладами психіки і т.д., але одне очевидно - без неї просто не можна жити! Вона дійсно робить нас , цитуючи Вас, добрішими, ніжнішими, кращими!
Д З В О Н А Р відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
тааа, складна і всемогутня тема кохання ...
і вічна!! і ніхто не знайшов йому точної розшифровки ... хімія ... біохімія мозку... а мозок - саме найненормальніше створіння у всесвіті... не пізнане ще досі...
Віват любові !!! Хай живе вічно !!!
Так, так!.. З точки зору медицини закоханість ненормальний ( екстермальний) стан... Та з житєвої точки зору - прекрасний стан, бо куди без вознесених почутів...
Д З В О Н А Р відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Ну яке це хамство?.. Вам щось не подобається в роботі журналістів чи ВОЗ, чи Інтернету... Всі притензії до них і в них шукайте істину Ваших притензій...
А сьогодні спеціально для Вас найшов статю написану в той самий час, як коментар цього рішення ВОЗ.
Я думаю вона задовільнить Вашу цікавість І зніме психічний "накал" Ваших притензій...
Творчого Вам натхнення.