До подій сьогоднішнього дня в Україні
Маємо:
1. Війна, яку звуть АТО;
2. Корупція більша ніж при попередниках;
3. Розкрадання банків та розвал середнього і дрібного бізнесів;
4. Населення, доведене до відчаю тарифами і поборами, втратою останніх заощаджень;
5. Відверта брехня владної верхівки і зухвалість чиновників;
6. Вимирання нації (різке скорочення за рахунок зниження народжуваності, війни, геноциду корінного населення, еміграція, екологія, вартість медичних послуг, психологічні кризи, неспроможність забезпечити сім'ї, низький рівень заробітної платні).
Закон СЕБ №1: Щоб зрозуміти чому так відбувається — знайди кому це вигідно.
Відповідь:
Вигідно олігархату, який прийшов до влади на крові Майдану, узурпував цю владу і
намагається відновити стару диктаторську систему.
Коротко: вигідна олігархам та системі.
Чітко визначились два вороги: олігархат і система.
Згадаємо незабутні криваві 90-ті та грабіжницько-брехливі 2000-ні. Кримінал після розвалу СРСР спочатку вкрав і привласнив величезні ресурси, накопичив і проліз у владу. Абсолютно логічний процес, враховуючи те, що українське суспільство і законодавство не мало механізмів і законів протидіяти йому (доречі і досі немає).
Що робити?
Перше: Усунути від влади і унеможливити потрапляння у майбутньому кримінал, олігархат, агентів впливу, ворожих, антинаціональних елементів, психічно хворих і дурнів.
Забезпечити такий виборчий процес (Конституція), щоб до влади потрапляли тільки фахівці-патріоти (відбір, вимоги, контроль і можливість відкликання).
Друге: Змінити систему таким чином, щоб вона мала дуже чіткі обмеження повноважень та показники ефективності діяльності (законодавчо закріплені), прозорість прийняття рішень та громадський контроль, систему перевірки на досконалість (тестові завдання).
Перше має вирішитися законодавчо, друге — системно.
Закон СЕБ №2: Систему має змінити нова, більш досконала система. Недосконала система гине, або перетворюється в ще більш реакційну, намагаючись відновитись.
Як це зробити:
З історичної практики відомо, що існує два шляхи: еволюційний та революційний.
Еволюційний — зміна системи під тиском зміни зовнішніх умов. При цьому стара система гине, а її місце займає більш досконала і пристосованіша. В умовах конкурентного середовища з боку інших систем (держав) вона або поглинається ефективними конкурентами, або стає сировинним васалом. Поширені випадки експансії у різному вигляді.
Революційний — зміна шляхом революції у різних її формах. Проте, якщо революційні рушійні сили не зможуть радикально змінити стару систему, то вона гине під тиском контреволюційних зусиль елементів старої системи.
Ознаки революційної ситуації: верхи не можуть, низи — не хочуть і є свідома, організована сила, яка може запропонувати власні шляхи докорінного реформування системи.
Висновки:
1. Конституція каже, що єдиним джерелом влади є народ. Узурпація влади не дозволяється державою. Але саме державні інститути зараз узурпували усю владу, не залишивши народу нічого крім війни і голодної смерті. Вибір невеликий — тому і неприйнятний. Залишається тільки боротьба. Боротьба за відновлення Конституції і дотримання прав людини.
Еволюційний шлях, або шлях чітких послідовних дій полягає у легітимізації нового суб'єкта права в Україні — народу, а саме інститутів ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА, які включають нову систему відносин між державою і народом. Щоб стало можливим процес — «народ України проти дій державних інститутів». Для цього громадянське суспільство має мати незалежні (від держави та капіталу): суд, засоби масової інформації, банківську систему, міліцію, Громадянську раду і Раду національних авторитетів (Національну Раду Старійшин). Державні інститути мають обов'язок звітувати перед ними і відповідати за показники своєї роботи.
Створення подібних інститутів унеможливить (підібно нинішньому) ігнорування прав, свобод громадян, їхньої Конституції, неефективне використання природних ресурсів та потенціалу України. Покаже усьому світу, що ми є цивілізована високорозвинена країна і нація. Законодавчо закріплений цей механізм на підставі прийняття Конституції громадянського суспільства.
2. Шлях переходу до нової системи залежатиме від активності і свідомості українців та рівня протидії старої антинародної державної системи. Майдан показав, що народ готовий іти до перемоги навіть через жертви. Небесна Сотня вже давно перетворилася і десятки тисяч патріотів, які віддали своє життя, захищаючи Україну від зовнішнього ворога, але без перемоги над внутрішнім ворогом — її жертви будуть марними.
3. Організація процесу створення інститутів громадянського суспільства України — завдання незалежних* громадських організацій, рухів, сил, активних і свідомих громадян України. Треба домовитись між собою, висунути авторитетних кандидатів і провести Збори (з'їзд) і прийняти чітку програму дій, яка закріпить усі перелічені кроки і протягом певного, короткого (враховуючи війну) терміну напрацює і прийме усі необхідні документи. Цей шлях і буде найбільш досконалим еволюційно-революційним переходом до нової системи.
4. Конституція Громадянського суспільства має бути досить стислою і містити закріплені принципи громадянського суспільства України (ГСУ), положення про інститути ГСУ, порядок їх обрання і зміни, звітність перед суспільством.
Для розуміння гадаю достатньо.
Більш детально — завдання робочих груп фахівців з економіки, права, науковців усіх рівнів.