Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Ніла Волкова: Неси свій хрест - ВІРШ

logo
Ніла Волкова: Неси свій хрест - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 1
Немає нікого ;(...
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

Неси свій хрест

Розділ 1. Веніамін.

Веніамін В’ячеславович звично закрив дверцята свого «Мерседесу» і вкотре мимоволі помилувався білим лакованим дивом. Він любив вишукано красиві автомобілі та симпатичних жінок. Вони, і ті й інші, здається, також від-повідали йому взаємністю
Залишившись удівцем майже в шістдесят років, довго побивався за коханою дружиною.
Та треба було якось жити далі. Цікава, добре оплачувана робота і свій маленький бізнес давали йому задоволення та непогані статки. Зовні був ще досить свіжим та симпатичним, дякуючи гарному догляду тієї ж таки дру-жини, зберігся досить непогано для свого віку. Та й улюблений «Мерседес» надавав йому неабиякої привабливості в очах осіб «прекрасної» статі, ласих до забезпечених та не скупих  одинаків. Те, що був він рудуватим і лисуватим та мав солідне черевце майже не псувало привітного та сим-патичного чоловіка.
Тож, не було в нього проблем з подружками, яких здебільшого, обирав серед реалізаторів товару на оптовому ринку, де мав три своїх контейнери, переобладнаних під торгівельні місця. Вже три роки, як Веніамін покинув рідну Одесу і жив у невеликому мальовничому місті на Дніпрі. Він погодився на це довготермінове відрядження, з надією 
швидше забути свою втрату. І це йому майже вдалося.

Багато молодичок готові були розділити з ним роман-тичний вечір у ресторані та й ніч, хоча вже й не полум’яну, проте, наповнену якоюсь особливою ніжністю.
Веніаміну припало до вподоби таке, раніше не знайоме йому життя. Жіночки часто помилялись та забували його складне ім’я та по-батькові, тому він просив називати себе, як колись, в дитинстві, просто Веня. Життя потекло спокійно та цікаво. 
І ось раптом –  ця дивна жінка. Що в ній було такого особливого, Веня не міг би пояснити. 
Одного разу, коли він приїхав на оптову базу в справах свого бізнесу і чекав потрібного йому чоловіка, сидячи в зручному салоні свого «Мерседесу», його погляд чомусь висвітив із юрби навантажених пакетами та валізами заклопотаних покупців, саме цю, вже немолоду, жінку:
Некваплива, плавна хода, гордо піднята голівка, якось просто і шляхетно причесана. Темне волосся світлі ясні очі, трохи неправильні риси ніжного обличчя. Сумний і замріяний погляд на мить зупинився на ньому. Вені здалось, що вона посміхнулася саме йому. Жінка перейшла дорогу і спокійно пішла далі. Веня проводжав її поглядом. Потім закрутився у своїх справах і забув про цю жінку. Та через декілька днів майже налетів на неї, пробиваючись через юрбу покупців до приміщення адміністрації оптового рин-ку. Здалось, що ці ясні очі заглянули йому в душу. Хотілося щось сказати, та Веня, чомусь, наче онімів. Коли жінка пройшла далі, став пробиратися слідом за нею.
Жінка зупинилася біля якогось товару і Веня рішуче підійшов, сказавши зовсім банальні слова:
-	Ми з Вами раніше ніде не зустрічались?
Жінка мило посміхнулась:
-	Ні, Ви, напевне, обізнались. Я Вас вперше бачу.
І пішла собі далі. Вені хотілось наздогнати її, та ноги, наче приросли до асфальту.
	А в готелі, де він проживав, вночі Веня довго не міг заснути і все думав про цю жінку, яка, здається, вкрала йо-го спокій, при цьому не звертаючи на нього ніякої уваги. 
І раптово зрозумів, що його вразило у цій незнайомці – 
вона чимось невловимо нагадувала йому покійну дружину.
Його кохану, незабутню  Ангеліну. Ніжне обличчя, ясні світлі очі, легка повнота, що не псувала, а навпаки, додава-ла чарівної жіночності... Все те, що він так любив!
Все, що втратив назавжди, наче ось тепер повернулося в образі іншої, незнайомої жінки.
«Треба діяти рішуче! Чому я досі не познайомився з нею? Вона така привітна...»
Наступного дня, Веня з самого ранку чекав незнайомку, сидячи біля воріт оптового ринку в своєму авті. Хотів, що-би побачила його в розкішному «Мерседесі». З іншими жі-нками це діяло безвідмовно.
Нарешті побачив, що жінка наближається. Вискочив,  неначе випадково тільки під’їхав:
-	От так зустріч! – засяяв посмішкою, тримаючись за 
дверцята.
Жінка простувала далі, намагаючись обійти Веню. 
Та він рішуче загородив дорогу і навіть  хотів схопити за руку, але здивований погляд ясних очей зупанив його...
Та відступати Веня не збирався:
Пора нам уже познайомитись. Мене зовуть Веніамін В’ячеславович. Можна простіше – Веня! А як Ваше ім’я?
-Бачу, що знайомства таки не уникнути, - посміхну-лась жінка, - Алевтина Михайлівна! 
-У Вас також складне ім’я! Можна називати Вас прос-то Аля? Я хотів би, щоб ми зустрічалися!
Жінка зітхнула:
-Навряд, чи доведеться Вам так мене називати! Бо я не бачу ніякої потреби, та й можливості з Вами спілкуватися, на жаль...І зробила спробу йти собі далі. Веня пішов слі-дом. Жінка зупинилась і :сказала, дивлячись йому в вічі:
-Не хочу вводити Вас в оману. Я не самотня жінка і не зможу зустрічатися з Вами, Веню. І хоч давно вже ми роз-лучені з чоловіком, та проживаємо в одній квартирі, пов’язані давніми і міцними стосунками. Ну, як родичі, чи що... І я вже не зможу його покинути. Знаєте: «несу свій хрест».
Тоді Веня не знайшов потрібних слів. Та й, що було сказати? Вона так прямо і чесно сказала йому цю просту істину!
Проте, хвилюючі думки про цю жінку не відступали.
Це зробилось для Вені нав’язливою ідеєю, яка не давала йому спокою ні вдень, ні вночі. Він навіть узяв відпустку і поїхав на два тижні додому, в рідну Одесу, де мав квартиру та невеликий будинок на березі моря, що дістався йому у спадок від батьків.
В приміському будинку оселилася його літня сестра Есфір. Веня сам запросив її з Новосибірська на час свого довготермінового відрядження. Він любив і жалів старшу сестру, яка після трагічної загибелі в ДТП свого обожню-ваного чоловіка, десять років прожила самотньо. Єдиною пристрастю Фіри було складання грошей, «копієчку до ко-пієчки», як вона любила повторювати. При цьому, Фіра відмовляла собі у найнеобхіднішому. І для кого заощаджувала ті гроші? Адже дітей у неї не було.
 Тепер Фіра здавала кімнати в оренду відпочиваль-никам і «стригла купони», від чого навіть помолодшала… Веню зустріла насторожено і непривітно, певно, злякалася, що відбере у неї зароблені «бакси». Одягнена була в злиня-лий від прання халатик, та старезні домашні капці, з яких виглядали на світ покручені подагрою пальці ніг.
Веня виклав подарунки: новенький халат та пластикові «шльопанці», які Фіра мерщій віднесла у літню кухню, де вона мешкала, і кудись заховала.
	В його просторій міській квартирі з комфортом роз-містився син Ігор з молодою красунею-дружиною. Вони чекали поповнення сімейства… Веня підкинув їм гроше-нят, бо син не мав постійної роботи, перебивався випадко-вими заробітками, а дружина взагалі не працювала, та й влаштуватися десь на шостому місяці вагітності було тепер нереально…
	Гроші прийняли радо, але через три дні син запитав, чи надовго татусь приїхав, бо їм незручно з ним жити.
	Веня відчув себе зайвим у рідному домі, у власній квартирі і засумував… І знову ночами думав про ту Алев-тину,  думав про своє майбутнє і його нестерпно потягнуло знову туди, де хоч здаля він міг її побачити!
	Навідався у свій офіс, зустрівся під вечір із давніми друзями, «побалділи» в улюбленому ресторані на Дериба-сівській. Весь вечір Веніамін ловив себе на тому, що йому сумно і не цікаво слухати їхні хвалькуваті розмови.
Давній його товариш, корінний одесит Михайло, за-хмелівши, обійняв Веню за плечі і сказав по-одеськи:
-Шоб ти так жив, Вєня! Чого така лимонна фізіоно-мія? Чи ти втюрився в кого?
Веня не міг зізнатися прагматичному Міші у своїх почуттях, тому відповів лаконічно, теж по-одеськи:
-Шоб да, так ні!
На що недовірливий Міша зауважив:
-Перестань сказать! 
І додав:
-Через два дні я тут буду справлять аменини, ото
побалдєєм!
Поспілкувавшись таким чином з друзями, Веня з полегшенням попрощався і повільно пішов  по Дерибасів-ській вулиці, влившись у широкий потік відпочивальників, який повільно стікав до моря. Курортний сезон у розпалі!
За усім цим метушливим різнобарв’ям незворушно спостерігав засновник Одеси – бронзовий Дюк зі свого ви-сокого постаменту.


Розділ 2. Алевтина



Вона  таки помітила зникнення свого дивного зали-цяльника. Тепер їй наче чогось уже не вистачало. Аля за-думалась: Чи він їй і справді подобався? Та ні! Подобалась його постійна увага, ласкавий і трохи сумний погляд. Доб-ре, що чесно сказала йому все про свої сімейні обставини… Хоча не зовсім усе сказала. Була ще у неї в душі велика жіноча таємниця!  Серце її вже три роки належало іншому чоловікові. О, який то був  незвичайний чоловік!
Якось так трапилося і сама не помітила, що на ньо-му світ зійшовся клином! Тепер тільки й зрозуміла значен-ня цього виразу.
З ним і тільки з ним вперше за багато років відчува-ла себе беззастережно і безсоромно щасливою! Варто було йому лагідно посміхнутись, дивлячись із висоти свого чу-дового зросту, по-юнацьки взяти за руку… і вона забувала про все на світі! Дивним чином, все навколо іскрилось і розцвітало… Сама я що здатна ще на такі палкі, юні почут-тя.  Але ж був він набагато молодшим і до того ж, Аля приречено «несла свій хрест», тож, майбутнього у цих сто-сунків не могло бути. Та вона впивалася теплотою і ніжніс-тю, що перепала їй так несподівано у пізню пору жіночого бабиного літа. Цей дивний роман тягнувся вже чотири ро-ки, приносячи і щастя, і страждання, наповнюючи життя цілим спектром почуттів.
Здавалося, що не було такої сили у світі, яка приму-сила б її відірватися від цього милого її серцю чоловіка. 
Аля відчувала, що це безтямне кохання – останнє в її житті, бо захопило повністю і не було вже місця в її серці для когось іншого. Тому через декілька днів вона вже зо-всім згадувала Веніаміна і дуже здивувалася, коли він, ра-дісний і засмаглий, вискочив із свого «Мерседеса» з вели-ким букетом кремових троянд просто біля її під’їзду.
-Як же я радий Вас знову бачити! – сказав хрипким від хвилювання голосом.
-Не можу розділити з Вами цю радість! –сердито ві-дповіла Алевтина і хотіла швидко проскочити до під’їзду.
Та Веня рішуче загородив дорогу. Сусідка з цікавістю спо-стерігала цю пікантну сцену зі свого балкону. «Ото вже буде про що поговорити з подругами!».
-Прошу Вас залишити мене в спокої! Хто Вам до-зволяв сюди приїжджати? –суворо запитала Алевтина.
-Прошу вибачення, Алю, але я не міг дожидатися якоїсь випадкової зустрічі! Візьміть, будь ласка, це – Вам! – і Веня простягнув букет троянд.
Алевтина дуже любила квіти саме такого ніжного кольору, та не могла прийняти букет на виду у сусідів.
Вона рішуче відштовхнула простягнуту руку і шви-дко забігла до під’їзду, залишивши ошелешеного та вкрай засмученого чоловіка ні в сих, ні в тих, на поталу розчаро-ваним  сусідкам.
Веніамін швидко сів до свого авто і рвонув з місця.
«Ніколи більше не підійду до неї!» -- гірко думав він, розганяючи «Мерседес» до шаленої швидкості. Його завжди заспокоювала швидка їзда. Цього разу все мало не скінчилося трагічно, бо якийсь молодик ледве встиг відс-кочити з дороги, полетівши зі старенького велосипеда, а Веня, враз прийшовши до тями, зменшив швидкість.
Ледве заспокоївшись, доїхав до платної стоянки і, прийнявши душ та перехиливши чарчину коньяку,, мерщій пірнув у чисту, холодну постіль, де забувся коротким, не-спокійним сном.


Розділ 3. Нести свій хрест.


Сумніви розривали душу Алевтини: чи правильно вона вчинила, відштовхнувши цього симпатичного і воче-видь, закоханого в неї, поважного чоловіка?  Сусідка, зу-стрівши на східцях, сказала сердито:
-Ну й дурні ж ми – жінки! Такого чоловіка зневажи-ла, а живеш із ким? Чи мало він принижував тебе та зну-щався? Сусідам усе чисто видно  та чути!
Алевтина розуміла, що Веня – чоловік достойний і
забезпечений. Жила б з ним, наче за камінною стіною. Але ж він їй зовсім чужий, байдужий і навіть, чомусь, зовсім не любий! Як з таким жити? Ні, вона вже не зможе!
А Веніамін тим часом, страждав ще більше. Він, на-віть, запив із горя, чого з ним взагалі ніколи ще не трапля-лось. Та п’яне забуття не надовго рятувало від страждань та сумних роздумів. Раптом усі його веселі подружки здалися вульгарними та набридливими. Веня ніде не знаходив собі розради. Тому дуже зрадів пізньому дзвінку шефа із Одеси, який запропонував цікаве закордонне відрядження.
Не роздумуючи ні хвилини, Веніамін дав згоду, вбачаючи у цьому боже провидіння, яке позбавить від страж-дань і сумнівів. Наступного ранку він швидко зібрався і виїхав до Одеси, а через два дні вилетів до Германії.
Небачена країна, цікаве, незвичне життя, сповнене європейського комфорту, захоплююча, приємна робота се-ред розумних, культурних людей добряче припали до душі змученому Веніаміну. 
Коли термін відрядження закінчився, шеф, задово-лений тим, як Веніамін зумів вести справи у Германії, за-пропонував йому залишитися там на постійну роботу.
Ця пропозиція сподобалась Вені, але ж він не міг забути ту жінку. Вже струнка, білява фрау Марта відкрито задивлялася на симпатичного чоловіка і якось на корпора-тивній вечірці навіть поцілувала його по-дружньому. Веня відвіз її додому. Вона запросила до себе випити кави, а по-тім залишила на ніч. Так зав’язався службовий роман.
Та чарівна, горда Алевтина міцно тримала в полоні його серце. Веня вирішив востаннє випробувати долю. У відпустку приїхав не до Одеси, а прямо в те наддніпрянсь-ке місто і підстеріг омріяну жінку біля її будинку.
Алевтина від несподіванки зупинилась. Ощасливле-ний Веня схопив її руку і поцілував:
-Алю! Виходь за мене заміж, їдьмо зі мною у Гер-манію! – випалив одним духом і завмер, чекаючи відповіді.
Цілу бурю почуттів розбудили ці слова у душі Але-втини. Останній шанс круто змінити своє життя!
Але ж у цьому житті у неї все таке рідне і дороге. Тут син і онучка. Тут її коханий! Як це все покинути?
І непрохані сльози скотилися по блідих щоках:
-Пробач, Веню! Не муч мене і себе – я не зможе з тобою жити, хоча ти, може, дуже хороший чоловік. Їдь собі у Германію і будь щасливий. Ти цього заслуговуєш. 
Плачучи, Алевтина відвернулась і швидко пішла від розгубленого чоловіка. Вона поверталася до свого життя, наче приречена довіку нести той свій хрест…
А в далекій Германії щасливо посміхнулася уві сні білява фрау Марта.

2016

ID:  702206
Рубрика: Проза
дата надходження: 22.11.2016 18:38:06
© дата внесення змiн: 07.01.2017 17:03:57
автор: Ніла Волкова

Мені подобається 7 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали: Наташа Марос
Прочитаний усіма відвідувачами (636)
В тому числі авторами сайту (17) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 5.00
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

laura1, 07.01.2017 - 15:23
Прочитала на одному подиху, пані Ніло! Сподобалось оповідання. Напевне, з реального життя, як і всі інші. У Вас великий талант і поета і письменника. Читаю Вашу прозу з задоволенням, жаль, що не завжди вистачає часу. Прийміть мої вітання з Різдвом Христовим! Здоров'я Вам, нових творчих злетів, мирного неба і достатку в домі! Нехай Господь Вас береже, щоб Ви завжди радували своїх читачів своїми шедеврами. ny1
 
Ніла Волкова відповів на коментар laura1, 07.01.2017 - 17:01
Щиро вдячна вам, люба Лауро, за увагу і добрі слова, що надихають мене на творчість.
Прийміть і мої щирі вітання! Всього Вам найсвітлішого!
З теплом душі
 
Наташа Марос, 23.11.2016 - 14:51
12 17 12 Гарно написано, захоплююче!!! А от щодо сюжету, то навіть не знаю що сказати... Чомусь ми так "прикипаємо" до того свого хреста... Може і не варто тягти його до кінця... Та я, мабуть, теж не поїхала б... не знаю...
Схилили Ви мене до роздумів... 22 22 flo12 flo12 flo12 flo31 osen1 flo31
 
Ніла Волкова відповів на коментар Наташа Марос, 25.11.2016 - 17:49
Дякую, Наталочко! Звичайно, було б ефектніше, якби вона ( а це -я) поїхала...
Але ж не змогла.
От і все. З теплом 39
 
 
Дякую щиро! 16
 
Любов Ігнатова, 23.11.2016 - 08:50
Зворушлива і сумна історія...
Ви гарно пишете, Ніло!
 
Ніла Волкова відповів на коментар Любов Ігнатова, 23.11.2016 - 13:25
Дякую, Любонько! Рада, що прочитали.
З теплом
 
Ніна Незламна, 22.11.2016 - 21:28
12 12 12 16 Нілочко! Чудова розповідь! Захоплююча.Мені дуже сподобалась.Сумно трохи ,що той хрест...Краще були б у двох.Мені здається в любому віці можна любити,хоч я в браці 43 роки,та думки чомусь такі.Успіхів Вам!
 
Ніла Волкова відповів на коментар Ніна Незламна, 23.11.2016 - 13:23
Дякую, Ніночко! Рада, що Ви оцінили!
З повагою 16
 
Нілочко, читається на одному подиху! 12 12
Гарно написано, відчувається, що вклали душу. 16 flo12
 
Ніла Волкова відповів на коментар Світлана Моренець, 23.11.2016 - 13:19
Дякую, сестричко! Рада, що вистачило терпіння прочитати.
Обійкаю give_rose
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  Новий
Батьківна: - Свіжий
Синонім до слова:  Новий
Enol: - неопалимий
Синонім до слова:  Новий
Под Сукно: - нетронутый
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Пантелій Любченко: - Замашна.
Синонім до слова:  Бутылка
ixeldino: - Пляхан, СкляЖка
Синонім до слова:  говорити
Svitlana_Belyakova: - базiкати
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ви
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Синонім до слова:  аврора
Ти: - "древній грек")
Синонім до слова:  візаві
Leskiv: - Пречудово :12:
Синонім до слова:  візаві
Enol: - віч-на-віч на вічність
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Enol: -
Синонім до слова:  говорити
dashavsky: - патякати
Синонім до слова:  говорити
Пантелій Любченко: - вербалити
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
x
Нові твори
Обрати твори за період: