Друком видана книга: Володимир Мацуцький «Зелені ягоди калини. Книга друга», 200 сторінок, наклад 300 примірників. Можна придбати в Києві на Книжковому ринку «Петрівка», ряд 32, місце 3.
Анотація.
«Зелені ягоди калини. Книга друга – історична пам’ятка у формі віршів і статей про суспільно-політичні події в Україні 2006-2018 років. Твори розташовані хронологічно відповідно часу їх написання. Неординарні питання, незвичайні аргументи, оригінальні висновки. Всі теми пов’язані між собою: країна – релігія – політика – влада – Бог – любов – життя – статус українця в українській державі.
Передмова
Історія періодично повторює події з точністю годинника. Ці події треба знати і пам’ятати.
Однією з таких пам’яток є книга «Зелені ягоди калини».
Хронологічна побудова книги гармонійно відображає суспільно-політичні ( і не тільки) події в Україні 2006 – 2018 років.
Це віршована історія українського суспільства цього періоду, яку зафіксовано очима і розумінням поета.
Не все побачене і віршоване є остаточною істиною, яку «знають» тільки лицеміри, але все, про що написано в книзі, є правдою. Розуміння подій нашого часу допоможе прийдешньому поколінню зрозуміти події часу свого і не йти за брехнею куплених політиками істориків і політологів. Це правда простих українців, до яких належить і автор.
Найбільш гострими творами книги є твори пошуків справедливої релігії-віри у справедливого Бога. Аналізуючи сучасні події, поет намагається знайти відповідь на Вічні Питання, які протягом існування релігій, як таких, поставали перед людством: чи є Бог поза свідомістю людини? Якщо є, то чому так багато розумінь Бога і освячених Богом страждань людства?
Відчувається сумнів і розгубленість у тих пошуках. Але саме в пошуках поетичне передчуття підказує напрямок глобальних змін суспільства людей, і не лише у царині релігій.
Всі теми пов’язані між собою: країна – релігія – політика – влада – Бог – любов – життя – статус українця у власній державі.
Стиль віршування спрощений, він дає чітке і однозначне розуміння теми і слова. Рівень подання теми підвищується народною мелодійністю віршованого твору.
Громадська позиція поета розкривається поступово, від вірша до вірша, від статті до статті. Незвичайні питання, незвичайні аргументи, неочікуваний висновок. У кожному вірші чути голос глашатая, який звертається із запитаннями до прийдешніх поколінь і якій розуміє, що це їхні питання і їм їх вирішувати, тому «універсальних» рецептів і порад не пропонує, лише закликає знати і пам’ятати історію своєї країни.
Такі незвичайні думки відрізняють книгу від показових ознак сучасних напрямків української поезії.
Багато віршів автором було опубліковано на літературних ресурсах Інтернету і розповсюджувалось на Майданах Українських революцій.
Світлини, які розміщено в книзі, відзнято автором у Києві на Майдані Незалежності, вулицях Грушевського і Інститутській під час Революції Гідності.
У книзі зустрічається слово «жид», як ознака того, що людина сповідує іудаїзм [Jude>, і що ніяким чином не є ознакою національності. Іудаїзм вийшов за межі національної віри, наразі іудаїзм класифікується, як міжнародна віра.