Не люблю я штучний інтелект.
Щось у ньому трохи дивне є.
Дуже ненадійний цей суб"єкт.
Що, як раптом він мене уб"є?
Знають всі, що на планеті цій
Все життя крихке спокон віків.
У людей одна суспільна ціль:
Виживати серед хижаків.
Нам Творець, Господь чи Абсолют,
Дав для порятунку інтелект.
Та, на жаль, чомусь обмежив люд:
Не доповнив мудрістю комплект.
Натворили вже багато ми
Дивовижних, чарівних чудес,
Стали гонористими людьми
І задерли носа до небес.
Нищимо усе живе навкруг
(І самі себе у війнах теж).
Хто сказав, що штучний розум - друг?
Без душі машина ця, еге ж?
Обрахунки робить ШІ складні,
Творить на планеті купу див.
Та не спиться уночі мені:
Що, як людство він в оману ввів?
Уявіть картинку цю, лишень,
З острахом, з огидою в душі:
Купою піддослідних мишей
Стало людство. Ох, негідник ШІ !
Цікава тема. Тут хочеться нагадати стару поговірку - Як ладью ви назвете, так вона і попливе". Думаю, що з ШІ те ж так. Все залежить від людини, що закладеш, те одержиш.
Штучність є штучність. Розділяю вашу думку. Плюси, звісно, є. Можна полегшити в чоммусь працю, звільнити себе від виконання певних механічних дій, але й ризиків не бракує. Людство зовсім, може, розлінитися й вимерти, бо перестане боротися, або просто витісниться штучним інтелектом. Та і якщо звикнемо покладатися лише на нього, а в розрахунках буде помилка, хто зможе перевірити й виправити, а хто знає якого масштабу помилка буде і які наслідки
Є над чим міркувати людству. В першу чергу - над собою. Тоді й ШІ буде мати правильне направлення. Покищо граємося... Ці ігри не дуже радують. Це правда.
Гаряча тема,можна так сказати! Ми люди вільні,маємо право вибирати! Кожен з нас свою думку має...хтось кине у вогнище поліно... Нехай,ще краще запалає. В протистоянні чи знайдеться правдиве рішення хто за ,хто проти.. То краще на обід посмакувати шпроти,вони здається іще без ШІ Але ж смаки різні у всіх! Дякую!
Людина вбиває людину і без ШІ. Отже, все залежить від людини: чи створить вона Щі, який допомагатиме людині, чи навпаки - шкодитиме. Поступово ШІ втілюють у наше життя. Вже він малює, пише вірші, створює музику, виконує пісні, аналізує вірші, працює у супер-маркетах і т.д.
Колись чув розповідь, як у селі з'явився перший трактор люди йшли слідом брали в руки і нюхали зорану землю, бо хтось пустив чутку, що після трактора земля пахнутиме нафтою. Нема нічого страшного в тому ші, гарний помічник у всьому. Як не крути а сам він нічого не може, він без емоційна машина, він самостійно не прийме рішення створити пісню чи намалювати щось, задачі йому ставить людина. От людей треба боятися.
Треба боятися злого людського генія, тобто те, що є в голові людини і що ще не З"ясовано людством. Вчені мають примітивні уявлення про мозок людини, як і про космос чи земні океани, але вже відкрили скриньку Пандори, не думаючи про те, як будуть її закривати. Ми, українці, вже знаємо, наскільки небезпечний "мирний" атом.Боюсь, що з ШІ може бути щось подібне.Небезпечно стрибати вище своєї голови. Треба спершу подбати про надійну, міцну жердину.
Вибачте, пане Анатолію, я необачно видалила Ваш коментар до відгуку пані Majri. Для мене, старої, ці кнопки - справжній ребус.
Повністю погоджуюсь з Вами.... Так, непомітно роботи заволоділи світом... Скоро, на жаль, не залишиться нічого живого і справжнього... Люди біжать до прірви, самі того не помічаючи...
Кажуть - допомагає. В чому? щоб швидше життя пролетіло?
Куди ми спішимо, люди?!
Дякую Вам за такий актуальний вірш!
Leskiv відповів на коментар majra, 12.02.2025 - 23:00
Людина має право вибору...Навіть пісню з допомогою ШІ я виберу ту, яка мені подобається.У всьому треба знати міру і не втрачати голову...Та згодна, людство міри не знає...куди все заведе тільки Бог відає.