Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Тома: Початок Нового року… - ВІРШ

logo
Тома: Початок Нового року… - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 10
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

Початок Нового року…

Тома :: Початок Нового року…
                Начало Нового года – новые возможности…
 4.01.22  Экскурсия в мир знаний – важные  события из прошлого и настоящего.
Какие события связаны с днем 4 января ?  Традиционно пересмотрела информацию в компьютере и интернете, оказалась очень познавательной : 
В этот день в мире отмечаются День Ньютона, Всемирный день гипноза, Всемирный день азбуки Брайля (ООН). В США - День штата Миссури, День государственности штата Юта, День музыкального поп чарта, День недопробитых бюллетеней, День викторины, Национальный день спагетти, День бесплатной цветочной корзины, День взвешивания, в Шотландии – День подарков.
День памяти великомученицы Анастасии Узорешительницы.
День Ньютона 4 января - особая дата в научном обществе. Каждый год в это время отмечается день выдающегося ученого 17 века, личности, сделавшей множество открытий в разных областях. Именно в этот день в 1642 году появился на свет Исаак Ньютон — британский математик, физик, механик и астроном, автор классической физики, президент и участник английского королевского общества. Один из основателей современной механики, сформулировавший различные теории. Им был открыт закон всемирного тяготения, рассчитано движение планет вокруг Солнца, приливы в океанах. Кроме того, Ньютон стал основоположником в акустической области и физической оптике. День, когда отмечается праздник, приурочен к дате его появления на свет. С самого рождения и до смерти жизнь ученого была наполнена невероятными случайностями и неожиданными обстоятельствами, которые сумели привести к закономерностям и значимым открытиям. И по сей день, мировые ученые используют законы, теоремы и формулы, открытые Ньютоном. Исаак появился на свет раньше положенного срока и был очень болезненным. По этой причине родители на протяжении нескольких недель не решались его крестить. Несмотря на это мальчик выжил, и получил имя в честь своего отца. Время рождения в канун Рождественского праздника сам Исаак считал особенным судьбоносным знаком. И хотя в младенческом возрасте его отличало слабое здоровье, он смог прожить до 84-х лет. Ученый искренне полагал, что его предками являются дворяне из Шотландии, но историки доказали, что в 1524 году его прадеды были нищими крестьянами. Только ко второй половине XVI века семья смогла разбогатеть и перейти в категорию землевладельцев. Невзирая на то, что некоторые законы и теории, придуманные Ньютоном, за прошлые века были значительно дополнены, он сделал значимый вклад в развитие научного мира. Каждый год 4 января исследователи, преподаватели и учащиеся вузов, просто поклонники точных наук празднуют День Ньютона. Чаще всего в это время люди навещают место захоронения ученого, расположенного в Вестминстерском аббатстве в Лондоне. Надпись надгробия подтверждает, что гений в области математики, физики и астрономии является авторитетом не только для простых людей, и для служителей церкви. Исаак Ньютон официально признан «достоянием человеческого рода».
Источник: https://kakoj-segodnja-prazdnik.com/mezhdunarodnye-prazdniki/den-njutona

День Ньютона 4 січня – особлива дата в науковому суспільстві. Щороку в цей час відзначається день видатного вченого 17 століття, особистості, яка зробила безліч відкриттів у різних сферах. Саме в цей день у 1642 році з'явився на світ Ісаак Ньютон – британський математик, фізик, механік та астроном, автор класичної фізики, президент та учасник англійського королівського товариства. Один із засновників сучасної механіки, який сформулював різні теорії. Їм було відкрито закон всесвітнього тяжіння, розрахований рух планет навколо Сонця, припливи у океанах. Крім того, Ньютон став основоположником в акустичній галузі та фізичній оптиці. День, коли святкується, приурочений до дати його появи на світ. З самого народження і до смерті життя вченого було наповнене неймовірними випадковостями та несподіваними обставинами, які зуміли привести до закономірностей та значних відкриттів. І досі, світові вчені використовують закони, теореми та формули, відкриті Ньютоном. Ісаак народився раніше визначеного терміну і був дуже болючим. З цієї причини батьки протягом кількох тижнів не наважувалися його хрестити. Незважаючи на це, хлопчик вижив і отримав ім'я на честь свого батька. Час народження напередодні Різдвяного свята сам Ісаак вважав особливим знаком долі. І хоча в дитячому віці його відрізняло слабке здоров'я, він зміг прожити до 84-х років. Вчений щиро вважав, що його предками є дворяни із Шотландії, але історики довели, що у 1524 році його прадіди були жебраками.Тільки до другої половини XVI століття сім'я змогла розбагатіти і перейти до категорії землевласників. Незважаючи на те, що деякі закони та теорії, придумані Ньютоном, за минулі століття були значно доповнені, він зробив значний внесок у розвиток наукового світу. Щороку 4 січня дослідники, викладачі та учні вузів просто шанувальники точних наук святкують День Ньютона. Найчастіше у цей час люди відвідують місце поховання вченого, розташованого у Вестмінстерському абатстві у Лондоні. Напис надгробка підтверджує, що геній у галузі математики, фізики та астрономії є авторитетом не лише для простих людей, а й для служителів церкви. Ісаак Ньютон офіційно визнаний "надбанням людського роду".
Джерело: https://kakoj-segodnja-prazdnik.com/mezhdunarodnye-prazdniki/den-njutona
Переклала українською мовою 4.01.22



Всемирный день азбуки Брайля
Сегодня мировое сообщество отмечает Всемирный день азбуки Брайля
Всемирный день азбуки Брайля является напоминанием, что среди нас живут люди, нуждающиеся в особой заботе, внимании и поддержке. По оценкам Всемирной организации здравоохранения, в мире около 1 млрд человек имеют нарушения зрения, из них более 10 млн полностью незрячие, еще 130 млн имеют очень слабое зрение.
Шрифт Брайля – это уникальная азбука, которую назвали в честь ее изобретателя – Луи Брайля. Она представляет собой тактильное сочетание графических символов при помощи 6 точек, что позволяет передавать буквы, цифры, музыкальные, математические и научные знаки. Для миллионов незрячих людей шрифт Брайля является средством общения.
В декабре 2019 года в Киеве недалеко от станции метро «Дарница» установили первый и единственный в Украине памятник незрячему человеку. Атр-объект представляет собой человека с закрытыми глазами и палкой в руке, который словно идет по тактильной дорожке. Шрифтом Брайля на груди статуи написано: "Смотрю сердцем".
Всесвітній день абетки Брайля
Сьогодні світова спільнота відзначає Всесвітній день абетки Брайля
Всесвітній день азбуки Брайля є нагадуванням, що серед нас живуть люди, які потребують особливої турботи, уваги та підтримки. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі близько 1 млрд. осіб мають порушення зору, з них понад 10 млн. повністю незрячі, ще 130 млн. мають дуже слабкий зір.
Шрифт Брайля – це унікальна абетка, яку назвали на честь її винахідника – Луї Брайля. Вона є тактильним поєднанням графічних символів за допомогою 6 точок, що дозволяє передавати літери, цифри, музичні, математичні та наукові знаки. Для мільйонів сліпих людей шрифт Брайля є засобом спілкування.
У грудні 2019 року в Києві неподалік станції метро «Дарниця» встановили першу та єдину в Україні пам'ятку незрячій людині. Атр-об'єкт є людиною із заплющеними очима і палицею в руці, яка ніби йде по тактильній доріжці. Шрифтом Брайля на грудях статуї написано: "Дивлюсь серцем".
Переклала українською мовою 4.01.22

Всемирный день гипноза.
Гипноз — это состояние максимальной фокусировки внимания, при котором пациент становится открытым для внушения. Когда человек бодрствует, его мозг постоянно обрабатывает большие объемы информации, и каждую минуту в голове проносятся десятки мыслей. Под гипнозом человек избавляется от лишнего и оставляет только одну-единственную важную мысль, на которой он и концентрирует все свое внимание. Эта техника была хорошо известна еще в древности. Гипноз широко использовали лекари Древнего Египта, Древней Греции, Римской империи, Тибета, Индии, Китая. Мистики твердо убеждены в том, что во время сеансов гипноза у пациентов просыпаются сверхъестественные способности, но доказательств подобного никто предоставить не смог, поэтому такие предположения остаются всего лишь слабыми теориями для любителей сверхъестественного. Первым термины «самовнушение» и «внушение» ввел персидский ученый Ибн Сина. В своих трудах он отметил, что взгляд человека обладает определенной силой, которую тот может научиться контролировать. Немецкий врач Франц Месмер, который создал теорию о животном магнетизме, в качестве основы своей методики использовал именно гипнотическое воздействие. Месмер применял довольно оригинальные техники лечения. Он полагал, что все живые существа обладают некими флюидами. С их помощью люди могут устанавливать телепатическую связь. Когда флюиды в организме распределялись неравномерно, это вызывало различные заболевания. Месмер собирал группы пациентов в закрытой комнате и пытался установить с ними телепатическую связь. Он «распределял» целительный флюид с помощью бочки с намагниченными гвоздями, к которой прикасались все участники сеанса. Идейный вдохновитель теории месмеризма верил, что в состоянии транса человек может прорицать или открывать нечто похожее на рентгеновское зрение.
Источник: https://kakoj-segodnja-prazdnik.com/mezhdunarodnye-prazdniki/vsemirnyj-den-gipnoza

Гіпноз - це стан максимального фокусування уваги, при якому пацієнт стає відкритим для навіювання. Коли людина не спить, її мозок постійно обробляє великі обсяги інформації, і щохвилини в голові проносяться десятки думок. Під гіпнозом людина позбавляється зайвого і залишає лише одну-єдину важливу думку, на якій він і концентрує всю свою увагу. Ця техніка була добре відома ще у давнину. Гіпноз широко використовували лікарі Стародавнього Єгипту, Стародавню Грецію, Римської імперії, Тибету, Індії, Китаю. Містики твердо переконані в тому, що під час сеансів гіпнозу у пацієнтів прокидаються надприродні здібності, але доказів подібного ніхто надати не зміг, тому такі припущення залишаються лише слабкими теоріями для любителів надприродного. Першим терміни «самовнушення» і «навіювання» запровадив перський учений Ібн Сіна. У своїх працях він зазначив, що погляд людини має певну силу, яку той може навчитися контролювати. Німецький лікар Франц Месмер, який створив теорію про тваринний магнетизм, як основу своєї методики використовував саме гіпнотичний вплив. Месмер застосовував досить оригінальну техніку лікування. Він думав, що всі живі істоти мають деякі флюїди. З їхньою допомогою люди можуть встановлювати телепатичний зв'язок. Коли флюїди в організмі розподілялися нерівномірно, це викликало різні захворювання. Месмер збирав групи пацієнтів у закритій кімнаті та намагався встановити з ними телепатичний зв'язок. Він «розподіляв» лікувальний флюїд за допомогою бочки з намагніченими цвяхами, до якої торкалися всі учасники сеансу. Ідейний натхненник теорії месмеризму вірив, що в стані трансу людина може віщуваті або відкривати щось схоже на рентгенівський зір.
Джерело: https://kakoj-segodnja-prazdnik.com/mezhdunarodnye-prazdniki/vsemirnyj-den-gipnoza
Переклала українською мовою 4.01.22

ID:  935910
ТИП: Поезія
СТИЛЬОВІ ЖАНРИ: Ліричний
ВИД ТВОРУ: Вірш
ТЕМАТИКА: Філософська лірика
дата надходження: 04.01.2022 12:33:41
© дата внесення змiн: 04.01.2022 13:27:16
автор: Тома

Мені подобається 1 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали:
Прочитаний усіма відвідувачами (293)
В тому числі авторами сайту (3) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 5.00
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

Катерина Собова, 04.01.2022 - 14:06
12 12 12 Скільки всього цікавого я дізналася! Хай цей рік, Томочко, принесе Вам радості, щастя, творчого натхнення!
 
Тома відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
give_rose Щиро дякую за підтримку,взаємно !
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  Новий
Батьківна: - Свіжий
Синонім до слова:  Новий
Enol: - неопалимий
Синонім до слова:  Новий
Под Сукно: - нетронутый
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Пантелій Любченко: - Замашна.
Синонім до слова:  Бутылка
ixeldino: - Пляхан, СкляЖка
Синонім до слова:  говорити
Svitlana_Belyakova: - базiкати
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ви
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Синонім до слова:  аврора
Ти: - "древній грек")
Синонім до слова:  візаві
Leskiv: - Пречудово :12:
Синонім до слова:  візаві
Enol: - віч-на-віч на вічність
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Enol: -
Синонім до слова:  говорити
dashavsky: - патякати
Синонім до слова:  говорити
Пантелій Любченко: - вербалити
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
x
Нові твори
Обрати твори за період: