Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Ліза Луківська: "Коли ти наодинці…" - ВІРШ

logo
Ліза Луківська: "Коли ти наодинці…" - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 1
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

"Коли ти наодинці…"

Ліза Луківська ::
Як мені зараз хочеться усамітнитися, втекти від цього світу, людей, які тут – добрих і злих, милосердних і жорстоких, навіть від природи, втекти від самого життя. Десь заритися з головою у пісок і просто  перестати думати, а почати відчувати.
Та від самого себе не втечеш. Бо тоді треба викинути свою голову, яка останнім часом просто аж кипить від різноманітних думок: шукає сенс буття, граничні його основи, співіснування буття і небуття. Кажуть, що людина відрізняється від тварини тим, що вона вміє логічно мислити, може за допомогою свого розуму досягти небачених вершин. І для чого? Для того, щоб потім зійти з розуму і кінець свого віку провести у психлікарні? Я розумію, що це можливо крайність, але все таки так воно і є. Одна моя знайома сказала, що над деякими речами не треба думати, не потрібно намагатися пояснити їхнє існування, бо вони просто є, створені Богом з необхідності. Це трохи заспокоює. Але якби я займалася якимось фізичним видом праці, то можливо мої думки були спрямовані на щось інше, а то постійно атакують такі питання, задумуючись над якими просто стає моторошно.
От тому так мені і хочеться кудись пожбурити свою голову, щоб я могла вільніше дихати і  спокійніше спати в ночі. Вже в котрий раз переконуюсь у правильності народної мудрості: «Менше знаєш – краще спиш». Сучасне життя змушує нас думати, адже якщо ти не з родини мільярдера або не зірка, чи у тебе немає надприродного інтелекту або ти не робот, то  потрібно вміти вижити у цьому світі, все продумати, як краще використати свої знання. 
Але останнім часом просто стали нестерпно болючими роздуми над такою надприродною субстанцією як Бог. Ви скажете::»Та навіщо над Ним замислюватися, достатньо просто віри у те, що Він існує». Я теж так раніше думала. Але мені довелося пройти курс Середньовічної філософії, центральною проблематикою якої є  Бог у його різних проявах . І після вивчення будь-якого предмету є нормою складання іспит. Я собі міркувала, що вивчу факти, здам екзамен і зі спокійною совістю буду насолоджуватися життям. Та не тут то було. Така небезпечна і завуалізована сторона філософії як науки полягає в тому, що знати – це означає не розуміти нічого, потрібно це ще УСВІДОМЛЮВАТИ. 
Саме тоді і відчуваєш на яку «голку» ти підсів. Ти оперуєш даними, фактами, цитатами і т.д. і твоєму розуму починає бути цього недостатньо – від прагне чогось більшого, відбувається перехід на новий етап – усвідомлення. І тут починаєш замислюватися: «А і справді може Бог непричетний до зла? Може і не мати ніяких злих духів? Може всі врятуються не через праведне життя, а лише через покаяння?...». А коли постійно в голові крутяться такі запитання, то ти на все починаєш дивитися зовсім іншими очима. Починається паніка:  а як все-таки є насправді?. Вже не радий, що знаєш хто як вважав, бо це не приводить до справді істинної думки, бо є лише гіпотези, а чим їх більше знаєш тим гірше заплутуєшся. І починає десь там в глибині душі народжуватися маленький черв’ячок, який з’їдає її з середини – недовіра. Саме НЕДОВІРА, а не ЗНЕВІРА. Тому що люди говорять про одну і ту ж саму субстанцію – Бога, але дають різні характеристики і кожен по-іншому дивиться на це питання.
А мені не хочеться знати як все повинно бути насправді. Тому що цього ніхто крім Бога не знає. А Він, звісно, мені це опосередковано не скаже. Можливо, я дійду до цього якось сама. Я маю бажання просто «від форматувати» свою голову і почати туди накопичувати нову інформацію, яка спиратиметься на власні відчуття і досвід. Головне те, що я вірю, що Бог існує і мені не важливо що для когось він існує у трьох іпостасях, а для когось це три різних Богах. Він є, і не дасть мені зійти з розуму і впасти на дно.
 Кажуть, що життя як зебра – складається з чорно-білих смуг, які повторюється за певною закономірністю. І найбільше нас непокояться темні проміжки нашого життя. Але з чого ми взяли, що вони саме такого кольору? Тому що нам погано, все іде шкереберть і немає ніякого виходу? Вихід завжди є, Ви його ще просто не шукали! І Ви ще не знаєте що би було, якщо би щось пішло по-іншому. Бог знає що для Вас є добрим,  а що ні. І, можливо, оце все, що нам дано – це не випробування, а навпаки допомога, підтримка і благо. А ми це все оцінюємо це все так примітивно і надто суб’єктивно.
Знову ж таки народна мудрість гласить:"Природженому повзати ніколи не вдасться злетіти». А ми так хочемо політати, що аж доходимо до безглуздя. Робимо ті крила  з золота, а серце  під час цього процесу чимраз дужче чорніє і кам’яніє. Врешті оцінімо той дар Божий, який нам даний як благодать, зуміймо розгледіти його в собі, розвинути. І тоді полетимо, але вже  від щастя. 
Не ускладнюймо собі життя. А то вже така людська природа, щоб понастворювати безліч проблем, а тоді братися за їх вирішення. Та це аж ніяк не входить в рамки жодної логіки. Схаменімося, люди, ми ж розумні як-не-як істоти і якось повинні хоча би трішки відповідати цьому статусу.  Навчімося бути добрішими, лагіднішими, посміхаймося частіше. Намагаймося залагоджувати конфлікти не бійками, криками, сварками, а спокійно, чистим серцем і благородними помислами.
Накінець хочу навести слова із ранішньої молитви Оптинських старців: «Отче, навчи мене прямо й розумно обходитися з кожною людиною, нікого не соромлячи й не засмучуючи… Керуй моєю волею й навчи мене молитись, вірити, надіятися, терпіти, прощати й любити…»

14 січня 2012 року

ID:  450893
Рубрика: Проза
дата надходження: 25.09.2013 19:48:22
© дата внесення змiн: 25.09.2013 19:48:22
автор: Ліза Луківська

Мені подобається 0 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали:
Прочитаний усіма відвідувачами (782)
В тому числі авторами сайту (7) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 5.00
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

Жора Грищенко, 27.09.2013 - 05:16
Надзвичайно ясно і зрозуміло і повчально. ЖК. flo26
 
Ліза Луківська відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Дякую
 
Спасибі за науку! 12
 
Ліза Луківська відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Вам дякую, за те, що прочитали 23
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  говорити
Пантелій Любченко: - Риторити, риторенькати, цицеронити, глашатаяти.
Синонім до слова:  Новий
dashavsky: - Необлапаний
Синонім до слова:  збагнути
dashavsky: - усвідомити
Синонім до слова:  збагнути
dashavsky: - Усвідомит
Синонім до слова:  Новий
Батьківна: - Свіжий
Синонім до слова:  Новий
Enol: - неопалимий
Синонім до слова:  Новий
Под Сукно: - нетронутый
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Пантелій Любченко: - Замашна.
Синонім до слова:  Бутылка
ixeldino: - Пляхан, СкляЖка
Синонім до слова:  говорити
Svitlana_Belyakova: - базiкати
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ви
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Синонім до слова:  аврора
Ти: - "древній грек")
Синонім до слова:  візаві
Leskiv: - Пречудово :12:
Синонім до слова:  візаві
Enol: - віч-на-віч на вічність
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Enol: -
Синонім до слова:  говорити
dashavsky: - патякати
Синонім до слова:  говорити
Пантелій Любченко: - вербалити
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
x
Нові твори
Обрати твори за період: