|
Четвертий роман. Після метафізичного "Божевільного", я вирішив написати щось більш приземлене, цього разу події мали відбуватися не в якомусь непевному просторі, а в цілком реальному Франківську. Маніяк + Франківськ = нормальний роман, а якщо думки маніяка ще буде чути головний герой, то взагалі має бути щось цікаве. По об'єму це найбільший роман. Самвидав. Традиційне спасибі п. Костянтину. Вражаючу обкладинку намалювала Ольга Оберемчук. Фото Наді Стефанишин.
творіння можна знайти за посиланням
https://vk.com/topic-119956542_34138139
*
Ніщо не триває довше ночі, ніщо не триває довше часу, потрібного на подолання світлом відстані, що дорівнює 149 597 870 700 кілометрів.
*
Такі стосунки виникають ні з чого, але з любові, і тривають довше, ніж в когось іншого, в кого вони тривають набагато менше, починаються з любові, але завершуються нічим.
*
– Важко бути Богом? – запитав Олексій, дивлячись не опускаючи погляду.
– Не важче, ніж Дияволом.
*
Отож, думав він, зараз уже вісімнадцяте січня, а вчора, тобто сьогодні, але трохи раніше (буквально три години тому), було сімнадцяте січня. День плавно перейшов у день, число – в число, ніби так і має бути, ніби
така послідовність і повинна спостерігатися у всьому, що слідує одне за одним, тобто якщо я «А», то ти – без всяких там філософій – «Б», якщо я – причина, значить ти – наслідок. Але ж існують такі світи, в яких наслідок творить наслідок, а причина – сотні інших причин, які теж будуть утворювати наслідки? Адже існують такі світи Причини і Наслідку? Або світи, де кожен день – сімнадцяте січня, тобто повторюються не самі події в конкретному дні, як у фільмі «День бабака», а повторюється саме число. Аналогічно, продовжував думати Олексій, з вісімнадцятим січня. Чому я маю терпіти ці вічні переходи з числа в число. Мені ж подобається безчасовість! Хіба це гріх?
Нехай події, люди – все міняється і крутиться так, як воно крутиться, але число нехай стабілізується. Нехай також стабілізується одна погода й один мікроклімат, приміром, на кухні: температура, вологість, атмосферний тиск, який у цьому випадку краще буде назвати кімнатним. Але так не буває, підсумував Олексій.
ID:
701232
Рубрика: Поезія, Лірика кохання
дата надходження: 18.11.2016 11:14:47
© дата внесення змiн: 18.11.2016 12:09:27
автор: a.dankiv
Вкажіть причину вашої скарги
|