Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Зеновій Винничук: Суворе життя - ВІРШ

logo
Зеновій Винничук: Суворе життя - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 1
Немає нікого ;(...
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

Суворе життя

Цю історію я почув від своєї родички Євдокії . Ця мудра і досвідчена жінка - прекрасна оповідачка . Я зрозумів чому , бо вона багато пережила і коли розповідає , то перед слухачами постає зримий образ почутого . Я чув від неї багато життєвих історій , які промовляють до серця і душі своєю жорстокою правдивістю , але ця вразила мене найбільше . Я не хочу нічого додавати від себе чи змінювати , тому розкажу так як чув від Євдокії .
  Я народилася і провела більшу частину життя у Росії , в Амурській області ,біля річки Амур , на заїмці Ніколаєвка . Мій батько та дідусь Козаченки родом з України . Дідусь ще за царських часів переселився на Далекий Схід , хоча наші родичі (нащадки дідових братів ) і по цей час живуть в Україні , на Дніпропетровщині . Тут , де поселився і жив мій дідусь , жило багато українців - поселенців . Це місце , так званий Зелений Клин , Зелена Україна , українська поселенча земля , що обіймає південну частину Далекого Сходу в сточищі річки Амур і над Тихим океаном ( Амурщина і Приморщина ) , названа так українськими поселенцями . Дід був козаком , командував кількома сотнями козаків ( тепер не пам"ятаю як називалось це військове об"єднання , щось на зразок сучасного полку ) служив на кордоні з Китаєм . Його старший син був сотником . Китайці жили зовсім недалеко за річкою Амур і в гарну погоду їх можна було бачити з повозками , чути їхні голоси . Жили вони бідно . Часто вони переходили на нашу сторону річки , виловлювали цінну червону рибу , забирали ікру , а рибу викидали . Дід із своїми козаками часто давав їм за це нагінки , відбирав частину улову і роздавав козакам . Бабуся з дочками і з двома  синами жили на заїмці . Сини косили трави ,заготовляючи сіно на зиму , випасали коней , а бабуся з дочками займалися господарством .Природа гарна ,край багатий , жилося в основному добре .
  Я хотіла розказати про свого дядька Івана , брата мого батька . У діда Семена було три сини і дві дочки . Коли дід був на службі ,то наймолодший син Іван охороняв господарство від різних зайдів , непрошених гостей .
  За виїмкою було якесь гибле місце - гора куди ніхто не ходив , а біля неї річка , у якій навіть риба не водилася . Іван часто випасав коней і біля тієї гори зробив лавочку та закопав стовп для прив"язі коней . Там він часто зустрічався з своєю дівчиною Оксаною , яка жила у нашому поселенні . Іван був середнього зросту , міцної статури гарний на вроду , з густою  шевелюрою , якій надавали особливої привабливості розкішні чорні кучері . З - під високого лоба приязно дивилися допитливі карі очі . Вродливе обличчя прикрашали неглибокі ямочки . Вся постать аж пашіла здоров"ям і силою . Іван та Оксана дуже сильно покохали одне одного ,майже не було такого дня , щоб вони не зустрічалися . Іван любив наспівувати пісню :
           Оксано , Оксано , моє ти кохання ,
           Оксано , Оксано , моя ти любов ...
  Та й як було не полюбити таку дівчину : висока , тонка в стані , русяве волосся заплетене в пишну косу , яка сягала пояса . Сказати ,що вона була  гарна на вроду це ще нічого не сказати . Її врода була якась жива , мінлива . Яскраві рум"янці аж світилися на ніжній гладенькій шкірі щік , очі сяяли , сміялися , огортаючи коханого ласкою , теплом , палкою дівочою любов"ю . Вся вона аж світилася від щастя , воркуючи з милим .
  Одного разу Іван поїхав десь далеко у справах і переказав своїй матері ,щоб Оксана без нього нікуди не їхала , а чекала його вдома . А в той час були дуже сильні грози . Багато людей повбивала блискавка . Івана не було день , два , три ...
  Оксана приїжджала до нас і питала матір чи ще немає Івана і дуже за нього турбувалася . Мати говорила , що Іван поїхав у справах і переказував , щоб Оксана нікуди не їхала , а чекала на нього вдома . Десь на третій день Оксана знову приїхала , розпитувала про Івана і знову поїхала . 
  Іванів товариш  Микола , який одружився з Оксаниною подругою із сусіднього поселення , повертаючись із міста з роботи , побачив , що Оксана дуже швидко мчала на коні у напрямку гори . Кінь майже не слухався дівчини . Микола силкувався затримати коня , але це йому не вдалося . Була сильна гроза : блискало ,гриміло .
  Микола прийшов до нас і розказав що бачив Оксану , яка швидко мчала на коні у напрямку гори . Коли Оксани довго не було вдома , всі сильно переживали за неї . Надворі бушувала негода : дув сильний вітер , дощ лив , як з відра , раз у раз гриміло , блискало . Дід Семен поїхав шукати дівчину , шукав , кликав ,але не знайшов . Тоді він попросив родича , вони взяли лампи і знову пішли на розшуки . Виїхали на гору , проїхали улоговину і побачили велечезну яму , розкидане каміння , вбитого коня і неживу дівчину . Було пізно , темно ...
  Про смерть коханої Іванові повідомили аж у день похорону . Оксану похоронили на селещному кладовищі , а її коня - зовсім недалеко , у тій ямі де його вбило .
  Попрощатися з Оксаною прийшло майже все поселення . Також було багато людей з іншої місцевості . Було дуже сумно розставатися з такою молодою , доброю , щирою людиною ... Люди вже розійшлися ,а Іван залишився на могилці коханої . Іванів кінь відв"язався від прив"язі , сильно іржав , бив копитами , розривав землю , майже плакав .
Так було десь зо три роки .
  Іван довго не женився . Минуло десять років . Весь цей час хлопець постійно відвідував могилу коханої дівчини . Роки йшли - утрата коханої Оксани не забувалася .
  Іван учився , працював , коли повертався у рідний край , завжди приходив на могилу дівчини ,а також відвідував Оксанину маму .
Бувало що він познайомиться з дівчиною , а йому являється образ Оксани .
  Одного разу він врятував дівчину , яка тонула . Дівчину звали Ганною . .Іван став зустрічатися з Ганною , Образ Оксани більше не з"являвся . Через деякий час Іван та Ганна одружились .
  Іван з Ганною виростили ,виховали двох синів . Один з них похожий на Івана , інший - на Ганну . Обидва сини вивчилися  , працюють . Один - юрист , інший - машиніст .

ID:  298710
Рубрика: Проза
дата надходження: 08.12.2011 18:37:13
© дата внесення змiн: 08.12.2011 18:47:25
автор: Зеновій Винничук

Мені подобається 0 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали:
Прочитаний усіма відвідувачами (593)
В тому числі авторами сайту (9) показати авторів
Середня оцінка поета: 0 Середня оцінка читача: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  Новий
Enol: - неопалимий
Синонім до слова:  Новий
Под Сукно: - нетронутый
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Пантелій Любченко: - Замашна.
Синонім до слова:  Бутылка
ixeldino: - Пляхан, СкляЖка
Синонім до слова:  говорити
Svitlana_Belyakova: - базiкати
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ви
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Синонім до слова:  аврора
Ти: - "древній грек")
Синонім до слова:  візаві
Leskiv: - Пречудово :12:
Синонім до слова:  візаві
Enol: - віч-на-віч на вічність
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Enol: -
Синонім до слова:  говорити
dashavsky: - патякати
Синонім до слова:  говорити
Пантелій Любченко: - вербалити
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
x
Нові твори
Обрати твори за період: