Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Evgenij_Kedrov: Якби, Тарасе, міг ти знати (незавершене) - ВІРШ

logo
Evgenij_Kedrov: Якби, Тарасе, міг ти знати (незавершене) - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 1
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

Якби, Тарасе, міг ти знати (незавершене)

Evgenij_Kedrov :: Якби, Тарасе, міг ти знати (незавершене)
Якби, Тарасе, міг ти знати,
Що з Україною утнуть
Оті пройдисвіти кацапи,
Прокляв навіки б їх, мабуть,

Зазнала лиха Україна -
Наінайтяжчої біди,
Прийшов Голодомор в країну
Із бєлокамєнной Москви… 

25.11.2007р.

ID:  548221
Рубрика: Поезія, Громадянська лірика
дата надходження: 02.01.2015 17:02:28
© дата внесення змiн: 02.01.2015 17:04:19
автор: Evgenij_Kedrov

Мені подобається 3 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали:
Прочитаний усіма відвідувачами (727)
В тому числі авторами сайту (8) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 5.00
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

12так і є 17 cry flo11
 
Evgenij_Kedrov, 03.01.2015 - 17:28
http://sprotiv.org/2010/01/04/koli-roztanuv-snig-pochavsya-spravzhnij-golod/#.UPQPr-QyLXA

Слідом за «колективізацією» почався голод...Сонце сходило над висохлими за довгу зиму полями, сідало за обрій кольору крові й не пізнавало землю.Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому сні, смертному сні.
Так танули на обширах України важкі сніги весни 1933 року, являючи світу трупний сморід, апокаліптичні видива, спів мірні хіба що з картинами Страшного Суду.
Голод 1932—1933 років став справжньою катастрофою. Сталінський «Великий стрибок» дорого коштував Україні.
Вже з наближенням зими 1932 року становище села погіршувалося все більше і більше. Люди вмирали усю зиму. Але усі документи засвідчують, що масове вимирання села почалось фактично у березні 1933 року.
«Коли розтанув сніг, почався справжній голод. У людей розпухли обличчя, ноги та животи. Ловили мишей, щурів, горобців, мурашок, земляних хробаків. Мололи кістки на борошно і робили те саме зі шкіряними підошвами для взуття. Обтинали старі шкури та хутра, щоб приготувати якусь подобу „локшини“, і варили клей. А коли зазеленіла трава, почали викопувати коріння, їсти листя та бруньки. Вживали все, що було: кульбабу, реп'яхи, проліски, іван-чай, кропиву...»
Навіть уже наприкінці 1932 року зарубіжні кореспонденти привозили жахливі повідомлення з перших рук. Один американець у селі за 30 км. від Києва виявив, що його мешканці поїли всіх котів і собак.
В українській сільській школі учитель розповідав, що на додачу до подоби борщу, приготовленого з кропиви, бадилля буряків, щавлю та солі (якщо вона була) дітям урешті давали також ложку бобів. Згодом школи взагалі закривались, бо нікому було туди ходити. Часто трупи школярів викидали у криниці, бо нікуди було їх подіти.
Першими вмирали від голоду чоловіки. Пізніше діти, жінки. Згадує жителька с.Городище Літинського району Вінницької області: «Помер чоловік мій Ваня. За ним повмирали діточки: Павлик двох років і Віра – півроку. Обох їх я занесла
 
дассад, 02.01.2015 - 19:26
При чем здесь Москва? Считаем: по данным нескольких (в том числе украинских) источников валовый сбор зерновых культур за 1932 год составил 146 571 тыс. центнеров, округленно – 916 млн. пудов. Вычитаем план – 280 млн пудов. Получается, что на пропитание остается 636 млн. Делим это количество на население 31 901,4 тыс. человек (на 01.01.1933) и на количество дней в году. Получаем 873г. Плюс не только хлеб: картошка, капуста, куры, мясо, рыба и т.п. - все местные продукты оставались в республике. Потом за этот голод тысячи украинских "керманичів" было осуждено. Обычная украинская привычка все беды списывать на "москалей". Так и в последующие времена - вот, например, Украина обокрала вкладчиков Сбербанка (в том числе и российских), а вернула хоть кому, как это сделали в других республиках бывшего СССР? И здесь пытались списать "на москалей", пока им не предъявили рассчеты, где Украина должна вернуть другим республикам серьезную сумму. Лишь тогда заткнулись.
 
Evgenij_Kedrov відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
http://www.pravda.com.ua/news/2013/04/22/6988689/
Історикам Росії роздали "темник" для замовчування Голодомору
Федеральне архівне агентство Росії рекомендує історикам цитувати дані так, щоб вони доводили універсальний характер хлібозаготівель 1932 року і спростовували Голодомор в Україні.
Про це йдеться в пояснювальній записці, підготовленій науковим керівником тритомного збірника архівних документів, виданого Федархівом - доктором історичних наук Віктором Кондрашиним, повідомляє "Історична правда".
Заступник керівника Федархіву Володимир Тарасов уточнював: "Росархів виступив ініціатором ряду інформаційних заходів щодо проблеми голоду в СРСР. Звичайно, це була реакція на ті події, які відбувалися в Україні... щоб нейтралізувати те, що там робилося".
Анонсований тритомник спершу планувалося назвати "Голод в СРСР 1932-33 рр.", але в рамках "нейтралізації" російські чиновники, очевидно, вирішили змістити часові рамки голоду, щоб уникнути асоціацій із цифрами 1932-33, які в Україні стали фактично синонімами слова "Голодомор". Тепер збірник анонсовано як "Голод в СРСР 1929-1934 рр".
У пояснювальній записці Кондрашина, що є у "Історичній Правді", сказано: "Враховуючи "український фактор", треба добирати документи з таким розрахунком, щоб вони доводили універсальний характер хлібозаготівель 1932 року".
Російським історикам роздають "темник" про Голодомор
Керівник збірника пропонує пояснювати масові убивства голодом громадян УРСР тим, що Йосип Сталін таким чином боровся з зовнішніми ворогами: "В цьому розділі можуть бути представлені документи про загострення міжнародної ситуації в 1932 році на Далекому Сході і в Європі, які вимагали від сталінського керівництва "твердої лінії" у внутрішній політиці".
Росія хоче показати, що голод був не лише в Україні
Кондрашин рекомендує добирати документи про голодні смерті "без опису натуралістичних подробиць людоїдства тощо. Причому добирати їх слід таким чином, щоб було видно трагедію всього радянського селянства, без акценту на Україну".
Як відомо, Голодомор 1932-1933 років - масовий голод, який спричинив багатомільйонні людські жертви в сільській місцевості на території Української РСР та інших регіонів СРСР.
Голод наступив унаслідок спланованої конфіскації урожаю зернових і всіх інших продуктів харчування у селян, при цьому СРСР мав значні запаси зерна у резервах і експортував його за кордон.
Причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися і ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання.
Упродовж десятиліть в Союзі про масове вбивство людей штучним голодом заборонялося згадувати. Коли правду відкрили, вона стала шоком для самих комуністів.
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  Новий
Enol: - неопалимий
Синонім до слова:  Новий
Под Сукно: - нетронутый
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Пантелій Любченко: - Замашна.
Синонім до слова:  Бутылка
ixeldino: - Пляхан, СкляЖка
Синонім до слова:  говорити
Svitlana_Belyakova: - базiкати
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ви
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Синонім до слова:  аврора
Ти: - "древній грек")
Синонім до слова:  візаві
Leskiv: - Пречудово :12:
Синонім до слова:  візаві
Enol: - віч-на-віч на вічність
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Enol: -
Синонім до слова:  говорити
dashavsky: - патякати
Синонім до слова:  говорити
Пантелій Любченко: - вербалити
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
x
Нові твори
Обрати твори за період: