Г. Близькі люди. PF
В графічному мистецтві є цілий розділ, який називається "Мала графіка". В нього входять різноманітні картки, гральні карти, екслібриси і так далі, в тому числі і "PF", що абревіатурою означає термін на французькій мові, який перекладається як "на випадок". Це міжнародне маркування.
Традиційно картки з позначкою "PF" виготавлювалися художниками для поздоровлення людей свого кола з Новим роком, потім художники почали виконувати це як замовлення і, як правило, ці картки мали малу серію. Пізніше можна вже зустріти не тільки новорічні мотивації, але правило "на випадок" залишилося.
В минулому я грішив і на цій ниві - виготовлював такі поздоровлення рідним та друзям. Нижче наводжу в якості прикладу картку для мого середнього брата.
Цифра біля літер PF стоїть цифра, яка означає порядковий номер у списку виготовлених мною PF. Там же стоїть прізвище автора. Така традиція для PF. Далі - прізвище того, для кого виготовлене PF. Це - обов'язковий момент.
Зміст PF, як правило, визначається автором цієї малої графіки, але він, звичайно, пов'язаний чи із світосприйманням автора, що не дуже добре, чи із світосприйманням того, кому призначається картка, але завжди в інтерпретації автора картки. В той же час стандартним є відображення символіки років, які міняються на чатуванні нашого життя, наприклад - по знакам Зодіаку чи по східному календарю.
У 1989 році мій брат Валентин дуже сильно переймався усіма подіями, що відбувалися тоді в СРСР. Надходив 1990 рік, який, здається, був роком Вогняної Коняки за східним календарем. Тому у мене і є коняка головною дієвою фігурою в композиції. Брат давно писав вірші - тому кінь дається у вигляді Пегасу. Те, як брат сприймав тоді сучасні події, показане через кістяк Пегасу та наповнення його шлунку - явна двозначність: чи то такий Пегас СРСР переварює Леніна, чи то він от-от його народить як немовля.
*******