Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: aleksandr.s1938: У ЧОМУ НАША ПРОБЛЕМА - ВІРШ

logo
aleksandr.s1938: У  ЧОМУ  НАША  ПРОБЛЕМА - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 1
Немає нікого ;(...
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

У ЧОМУ НАША ПРОБЛЕМА

У ЧОМУ НАША ПРОБЛЕМА
«И будет там большая дорога, и путь по ней назовется путем святым, нечисте не будут ходить по нему…»
Один з індійських мислителів зробив  таке спостереження, що людство у своєму еволюційному розвитку пройшло такі етапи. На початку людською громадою правила одна особа – вождь, шаман… Далі королі, царі змушені були радитися з групою осіб, що наближалися до їх рівня  за своїми можливостями.  Потім настала черга для групового правління. Це вже була представницька –  парламентська система. При ній народ мав деякий, опосередкований вплив на владу. А що ж далі? Далі – час для прямої демократії народу! Основа прямої демократії – місцеве самоуправління. Центральній владі делегуються лише окремі, загальнодержавні функції, вирішувати котрі народ не компетентний, та це і неможливо організаційно, технічно.
І у світі вже є приклади проростання прямої демократії у суспільстві: «У Норвегії, – пишуть –  держава пронизана громадськими організаціями, як тіло кровоносними судинами. Це їх держава…»
За яких же умов настає можливість для реалізації прямої демократії народу?
 Тоді, і лише тоді, коли рівень самосвідомості – освіченості, самоповаги, рішучості і відповідальності пересічної людини досягне достатньої для цього висоти. Бо, як говорив китайський філософ Ван Ямін, - Справжнє знання є те, що проявляється у дії. Якщо немає дії, то немає і підстави говорити про наявність знання.
Так чого ж не вистачає у нашій самосвідомості?
Не вистачає знання, що життя людини складається не тільки з паркана, будинка, стола і наїдків. Людська істота, за твердженням не тільки деяких духовних вчень, а  вже і за висновками певної частини науковців, гіпотетично складається з таких «тіл», планів: Фізичний план, Ефірний, Астральний, Ментальний, Причинний, Буддхічний, Атмічний. Не вистачає усвідомлення, що все у Всесвіті поєднане одним енерго-інформаційним полем, котре і є творцем Всього існуючого; що творчою силою у цьому полі є інформація, ідея; що основоположною ідеєю Центрального енерго-інформаційного поля – Бога, є Любов. Любов до Бога, до ближнього, до себе… Що кривдячи: грабуючи, утискаючи, оббріхуючи, обдурюючи,замовчуючи добре у ближньому, ми, зрештою, кривдимо самі себе… Повторюємо за Т.Шевченком: «Діла добрих оновляться, діла злих загинуть», та самі не віримо у це, і кривдимо, кривдимо… Хто цинічно, відверто, а  ті – пакостять спідтишка, як щури…
Тут буде доречним згадати відомий вислів представника французького просвітництва Дені Дідро (1713-1784) : «Говоріть  скільки вам завгодно про кращі форми правління, але ви нічого не доб’єтеся, поки не подолаєте ЖАДІБНІСТЬ і ЧЕСТОЛЮБСТВО.»
Чумаченко В.А. у книзі «Шлях у невимовне» пише: «Розуміння змістовності тих шляхів, котрими йшли люди Знання в Україні, потребує висвітлення одного важливого боку людського життя. Ця сторона торкається висоти тих чеснот, які виробляє той чи інший етнос протягом своєї багатовікової історії.
Чому у незруйнованому етносі так глибоко вшановується чесність, духовна щирість, працьовитість та гідність? …Що є та правдивість, навіть тоді, коли це не в особистих інтересах? Який є у людини вищий інтерес у цьому?
Тим інтересом є слідування істині, тій Правді життя, що є самою основою буття і завжди існує в навколишньому світі, незважаючи ні на що («Бог в усьому» - один з головних принципів усіх релігійних традицій світу). Звірення своїх дій з довколишнім робить шлях людини в житті полишеним тих негараздів, які одразу ж чекають її вже на порозі дому, коли вона робить негідні вчинки.
…Тобто йдеться про те, що в основу українського етносу з прадавніх часів закладалася мета досягнення мистецтва керування своєю долею. Творчість людей Знання в Україні, серед яких характерники Запорозької Січі займають чільне місце, сягала тої висоти пробудженого духу, коли людина опановувала самі закони організації довколишнього світу…»  («Шлях у невимовне», с.13, 14.)
Видатна землянка Є.І.Реріх в одному з своїх листів пише: «…Поймем, что не массы слагают великую историю и славу страны и нации, но ее великие люди. Ибо великие возможности приходят с великими людьми. Пусть проснется в нас национальное достоинство, без которого нет истинного патриотизма…», 1935рік.
Елітним духовним шаром України-Руси були, гадаю, не славетні князі з сотнями їх наложниць, а люди Знання, люди Прави: кріри за княжої доби, та козаки-характерники за доби козаччини. Ці люди жили, діяли у руслі Правди життя. Чому ж кріри, вони ж – характерники не відіграли потужної ролі у житті держави? Бо вони занадто випередили у своєму духовному розвитку людність країни. Суспільство не було готовим сприйняти їх;  і їх було дуже мало – одиниці…
Тепер же часи, умови для існування, для розвитку українства, людства в цілому змінились на краще. Духовна інформація з езотеричної (таємної, призначеної тільки для посвячених) перетворилася на екзотеричну (доступну для всіх, і для непосвячених)  і чекає на своїх прихильників і подвижників.
Людина не має більш цінної властивості ніж піднесений ідеал. Мета існування людини – пізнати саму глибинну сутність життя, і взяти якнайповнішу участь у цьому справжньому житті, тобто, - досягти достоїнства осмисленості свого  існування. 
Отже, для відродження і тотального поповнення когорти людей Знання в Україні, для докорінної, радикальної зміни способу і якості нашого життя,  першим завданням є – просвітництво, ще раз просвітництво і труд, особистий приклад.


ID:  440383
Рубрика: Поезія, Лірика
дата надходження: 30.07.2013 09:45:12
© дата внесення змiн: 30.07.2013 09:45:12
автор: aleksandr.s1938

Мені подобається 0 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали:
Прочитаний усіма відвідувачами (605)
В тому числі авторами сайту (8) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

Головне для людини - досягти достоїнства осмисленості свого існування. 12
 
aleksandr.s1938 відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
А там вже і просвітлення поряд...Дякую!
 
Нажаль, це шлях обраних. Даремно сподіватися на масовість натхненних високими ідеалами... Але ж іноді і один в полі воїн))) Успіхів Вам.
 
aleksandr.s1938 відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
"Поймем,что не массы слагают великую историю и славу страны. но ее великие люди..." Є.І. Реріх, Листи, 1935р. І Вам успіхів!
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  Новий
Под Сукно: - нетронутый
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Пантелій Любченко: - Замашна.
Синонім до слова:  Бутылка
ixeldino: - Пляхан, СкляЖка
Синонім до слова:  говорити
Svitlana_Belyakova: - базiкати
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ви
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Синонім до слова:  аврора
Ти: - "древній грек")
Синонім до слова:  візаві
Leskiv: - Пречудово :12:
Синонім до слова:  візаві
Enol: - віч-на-віч на вічність
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Enol: -
Синонім до слова:  говорити
dashavsky: - патякати
Синонім до слова:  говорити
Пантелій Любченко: - вербалити
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
x
Нові твори
Обрати твори за період: