12 КВІТНЯ – велика дата в історії нашої країни і в історії всього людства. Цей день став ВСЕСВІТНІМ ДНЕМ АВІАЦІЇ І КОСМОНАВТИКИ – святом, яке знаменує початок космічної ери. В Україні це свято має назву “День працівників ракетно-космічної галузі України”.
60 років тому, 12 квітня 1961 року радянський космонавт Юрій Олексійович Гагарін з космодрому “Байконур” на космічному кораблі “Восток-1” вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.
12 квітня професійне свято відзначають не тільки космонавти. Ця дата також важлива для інженерів, науковців, техніків і інших фахівців, зайнятих в космічних програмах та для викладачів і студентів напрямків, пов’язаних з аерокосмічною технікою та космосом.
Україна – місце, де зародилася світова космонавтика. Тут народились і працювали видатні вчені Ціолковський, Корольов, Кондратюк, Уткін, Янгель, Глушко, Лозино-Лозинський. На легендарних “Комунарі”, “Арсеналі” та “Моноліті” розробляли перший у світі супутник, а радянська космічна програма не відбулась би без КБ “Південне” та “Південмашу”. Українець Сергій Корольов запустив першу людину в космос і створив ракету “Союз”, яка і досі доставляє космонавтів на Міжнародну космічну станцію.
Перший космонавт незалежної України – ЛЕОНІД КАДЕНЮК у 1997 році здійснив політ у складі міжнародного екіпажу на американському космічному кораблі “Columbia”. Політ тривав з 19 листопада до 5 грудня 1997 року.
Яскраві успіхи космонавтики – закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
Вітаю всіх поетів з Днем космонавтики!