Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Максим Тарасівський: Ой - ВІРШ

logo
Максим Тарасівський: Ой - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 1
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

Ой

Максим Тарасівський :: Ой
Зненацька пригадалося... Колись у середині 90-х їхав я потягом Запоріжжя-Херсон. Звісно ж, з пункту А (Запоріжжя/універ) до пункту Б (Херсон/батьки), стиль "студент-плацкарт2. Потяг був такий же, як і той час: битий, брудний, проте сповнений цікавими, розумними, божевільними, безнадійними, страшними, п’яними, інтелігентними та взагалі будь-якими співрозмовниками.

Вже ніч. Пасажири поснули, провідники поснули, мабуть, і машиніст спав у кабіні, тому що потяг йшов без зупинок і гойдався, мов п’яний. Він підстрибував, наче деякі вагони вже залишили рейки, але все ще чіплялися за інші, чи то хотіли повернутися на колію, чи то намагалися стягти з неї весь потяг.

Навпроти мене - а я не заснув - сидів огрядний сивий чоловічок. "Комуніст" - перше, що він вимовив, коли наші погляди зустрілися. А це вже щось, принаймні, є про що вести розмову, пан, видно, непересічний. Про різне ми з ним тієї ночі, таки про різне теревенили - та пригадав наразі ось що з його промов:

"На середину 80-х ситуація була така, що СРСР вже не міг встояти - нас дотисли. Вихід був один, і ми ним скористалися, не кажіть мені, молодий чоловіче, про оцю вашу незалежність-суверенітет-самостійність, це все дурниці. Вихід був такий: перед обличчям ворога - а це був нам тоді увесь світ - ми мали вдати власну загибель. І СРСР майстерно це зробив у 1991: ми (ніби) розвалилися. Все, Захід заспокоїли. Тепер треба було перегрупуватися, зібрати сили, пройти очищення, а тоді, років за 20-25, ми би повстали у новій могутності, завдали удар у відповідь, від якого Захід би вже ніколи не оговтався, відновили б СРСР і запровадили радянський лад у більшій частині світу або й взагалі - скрізь. І ми це зробимо, от побачите. Альтернатив не існує."

Тоді це здавалося маячнею, але я навіть заперечити йому не встиг. Чоловічок раптом змінив тему та заходився торочити про свого сина-лікаря. Той влаштувався у Женеві, це в самій Швейцарії чи то Швеції, гребе там шалені гроші, нам з вами таких довіку не бачити, а нині запрошує батька у гості, а що, залізної завіси більш нема, дякувати Богові, чому ж ні?.. – В чоловічка на цій розповіді змінилися голос, вираз обличчя та поза, він розслабився та вмостився на лискучій полиці зручніше. Навіть мова його стала іншою: з неї зникло все партійно-номенклатурне, неживе, натомість з’явилися сільська м’якість, гумор та приказки, однак якісь штучні, контрафактні. Здавалося, ніби газету перегорнули з офіціозної передовиці на останню сторінку, там натрапили на байки та народні жарти; це вже ближче до життя, але як не крути, це все одно газета, і всі ті гуморески написав якійсь сумний газетяр, і виправив якийсь байдужий редактор, отак, контрафакт…

- Хееееерсооооон, - стогнала провідниця вранці, позіхаючи, потягуючись та вдивляючись крізь брудне скло у сіру приземкувату будівлю вокзалу. Комуніста вже не було у вагоні - мабуть, зійшов раніше, а може, його й взагалі не існувало ніколи, наснилося мені все це, намарилося, наверзлося під впливом університетських студій, палких диспутів і гіпнотичного плацкартного гойдання? Пусте! - я вже забув про чоловічка, підхопив свою торбинку та побіг собі безтурботно. В Херсоні мене чекали батькові обійми та мамине частування, дружні пиятики, ще багато чого приємного, геть з цього смердючого вагону!

...А оце нині я його згадав. Чи справді він казав таке в тому нічному потязі? Чи він там взагалі був?.. Мабуть, таки був. Певно, він блукав потягами, сходами, пароплавами, шляхами, літаками, автобусами, стежинами, мітингами, лікарнями, цвинтарями, женевами, вбиральнями, києвами, собезами, парламентами, шахтами, борделями, колгоспами, кримами, степами, приймальнями, церквами, москвами, крематоріями, радбезами, чергами, газетами, заводами, казармами, весіллями, пітерами, світами, часами, чужими сновидіннями, мареннями та мріями. І скрізь він торочив про своє, і скрізь, як отой Діоген, шукав людину, що почує, повірить та візьметься з божевільним завзяттям втілювати в життя ту маячню, що він колись розповів сонному студентові непрестижного вишу, в брудному вагоні, в невідомій точці нічного простору між пунктом А (Запоріжжя/універ) і пунктом Б (Херсон,/батьки), стиль "студент-плацкарт", десь у середині 90-х, приблизно за 20 років до початку нашого теперішнього моторошного часу...

редакція 2017 року

*Фото: залізничний вокзал Херсону, орієнтовно 1976 рік (листівка). Здибав колись у нападі ностальгії на екс крапка ю ей

Шановні читачі, дорогі друзі, колеги, брати й сестри! Не оминіть увагою мою нову книжку:

ШІСТЬ КАЗОК https://andronum.com/product/fedorchenko-maksim-shist-kazok/ 

Також запрошую вас у світ скандинавської казки - страшної, суворої, часто-густо без хеппі-енду, але неодмінно надзвичайно цікавої

СВАНТЕ СВАНТЕСОН. СКАЗКИ ПРЕЖНИХ ВРЕМЕН https://andronum.com/product/svanteson-svante-skazki-prezhnih-vremen/ 

Сторінка казок Сванте на Фейсбуці: https://www.facebook.com/svantesvantesonbooks/ 

Буду вдячний за відгуки!

ID:  733967
Рубрика: Проза
дата надходження: 18.05.2017 09:46:29
© дата внесення змiн: 18.05.2017 09:46:29
автор: Максим Тарасівський

Мені подобається 3 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали: Світлана Моренець
Прочитаний усіма відвідувачами (384)
В тому числі авторами сайту (7) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 5.00
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

Вікторія Т., 29.05.2017 - 04:20
Людям важко бачити себе у ситуації програшу. Тут підключається фантазія. Пам'ятаєте, як, здається, у "Днях Турбіних" хтось радісно переповідав чутки, що цар Микола -- за кордоном і потай готує своє повернення в Росію, щоб навести порядок? Так і тут. Легше повірити у те, що все це -- частина хитрого плану, ніж що насправді держава, якою ти її знав, розвалилось.
 
Максим Тарасівський відповів на коментар Вікторія Т., 29.05.2017 - 06:51
Конспірологічна свідомість - чудово коментував її Умберто Еко ) Дякую, Вікторіє.
 
Ніна Незламна, 18.05.2017 - 13:11
12 Цікаво!!!Комусь може й було гарно жити при СРСР. одне,що процент за кридити був малим,бо строяти будинок за 110 руб і мати двох дітей,це були не казочки ,це не було краще,віддавати 64 крб ,а останні ділити на 4 чоловіки. Містечко не велике,люди чекали квартир по 25 років,мусили будуватись самотужки..Ми не одні таких же гадаю мілліони,хто не мав допомоги від батьків чи був напів сиротою.
Вибачте, пригадалися часи....
Успіхїв Вам!!! 19 flo13
 
Максим Тарасівський відповів на коментар Ніна Незламна, 19.05.2017 - 06:21
Дякую, Ніно, за щирий відгук. Тоді я посміявся та забув, а оце зараз постійно цього дядька згадую.
 
Подобається мені Ваша вдумлива і нестандартна проза. 12 12
Заглянула на andronum, прочитала 2 казки...
Максиме, щиро вітаю Вас! flo26
Давно не отримувала такого задоволення. Та Ви – справжній Казкар! Сучасний, талановитий, цікавий. hi Хочу собі таку книжку (я вже дорослА до казок! biggrin ) і своєму внучатому племіннику (на його адресу), бо друга казка – саме про нього. Але як це зробити – не знаю, бо я – старий равлик із першої казки, який не виліз навіть з-під черепків. biggrin
Оплата не забариться.
Щиро бажаю Вам подальших успіхів! give_rose
 
Максим Тарасівський відповів на коментар Світлана Моренець, 19.05.2017 - 06:46
Щиро дякую на доброму слові, шановна Світлано! Мені дуже-дуже приємно (тим більш, від майстрині слова). Справді, казки - то як дитинство, назавжди.
Напишіть мені на msfedorchenko@ukr.net, я допоможу з книжками.
Ще раз дякую! - мене завжди хвилювало, чи довірять дорослі своїх дітей-онуків моїм казкам. Це чудово!
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  Новий
Под Сукно: - нетронутый
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Пантелій Любченко: - Замашна.
Синонім до слова:  Бутылка
ixeldino: - Пляхан, СкляЖка
Синонім до слова:  говорити
Svitlana_Belyakova: - базiкати
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ви
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Синонім до слова:  аврора
Ти: - "древній грек")
Синонім до слова:  візаві
Leskiv: - Пречудово :12:
Синонім до слова:  візаві
Enol: - віч-на-віч на вічність
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Enol: -
Синонім до слова:  говорити
dashavsky: - патякати
Синонім до слова:  говорити
Пантелій Любченко: - вербалити
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
x
Нові твори
Обрати твори за період: