Справжньою берегинею української народної пісні і національної культури краю можна назвати Ніну Митрофанівну Матвієнко - видатна українська співачка, народна артистка України з 1985, Лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка, 1988, Герой України. Член Спілки кінематографістів України.
Співачка Ніна Митрофанівна Матвієнко народилася 10 жовтня 1947 р. в с. Неділище Ємільчинського району на Житомирщині. У репертуарі співачки багато народних пісень, серед них обрядові, ліричні, гумористичні, пісні-балади, українські пісні XVII—XVIII сторіччя. Ніна Матвієнко співпрацює з відомими вітчизняними композиторами сучасності; для неї пишуть свої твори Євген Станкович, Олег Кива, Мирослав Скорик, Ірина Кириліна, Ганна Гаврилець і багато інших.
Вона зіграла в телевиставах («Маруся Чурай», «Катерина Білокур», «Розлилися води на чотири броди»), художніх фільмах («Солом'яні дзвони», «Пропала грамота»), в радіовиставах («Політ стріли», «Кларнети ніжності»). Співачка озвучила ряд науково-популярних, хронікально-документальних кінофільмів, кілька теле- і радіопрограм. У 1988 році був знятий відеофільм за участю Ніни Матвієнко «Русалчин тиждень». Серед авторських театрально-режисерських робіт актриси музичний спектакль «Під сонцем» (1997) за участю японського танцівника Тадаші Ендо, а також грандіозне музично-сценічне дійство «Золотий камінь посіємо ми» (1998). Крім того, Ніна Матвієнко зіграла в 1995 році 16 вистав з американським театром La Mama E.T.C. (Нью-Йорк, США).
Побажаймо довгих творчих літ видатній співачці і виховательці нових талантів України - Ніні Матвієнко!
/матеріал взято з Вікіпедії/
ПОЛІСЬКА РУСАЛОНЬКА
Лебідкою в небі, зозулею з гаю
поліському краю русалка співає.
У нотних дзвіночках душа квіточками,
на білій сорочці вишИванка мами.
Гаївкою кличе весну до престолу,
у збанок збирає росу світанкову,
Дажбога гукає сопілкою Мавки
над щедрим Поліссям піснями журавки.
До озера кличе на Йвана Купала,
де папороть-квітка опівніч зайняла,
і небо малює вогнем-пелюстками,
де глід і ліщина, і пісня від мами.
Дуже гарна присвята, чарівна, як і сама співачка А ще б сказала що Ніна Матвієнко- ВІЧНА.НЕЮ захоплювалися мої батьки, з дитинства памятаю її пісні,їх знають мої діти...Справжнє залишається назавжди.
Борода відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Дякую, Надійко! Ніна - і улюблена співачка моєї сім"ї.
Ніна -- справжня! і ніколи не купилася, хоча, думаю, зваб вистачало... душею і правдою належить до родИни нашої, мудра людина, не засліпив оманливий блиск... знає, де справжнє її (і наше) сонце... чогось асоціюється мені Ніна Матвієнко з Лесею Українкою -- скромне і спокійне визнання приналежності... так якось... а Житомирщина -- Полісся? не Поділля?...
чи те і те ?.. я -- подолянка і народилася на межі Хмельниччини, Вінниччини і Житомирщини -- якраз куточок там такий, де три ці області зустрічаються... можу й помилятися -- в географії я повний нуль...
вірш Ваш -- щирий і
Борода відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Не хочу Вас, Валю, заводити у географічні дебрі, ось що говорить сама Ніна матвієнко:
Народилася я на Житомирщині — в дуже архаїчній області — в селі Неділище. Наша частина Полісся була вкрай збіднена. Там весь час траплялися якісь природні катаклізми, постійно йшли дощі...
Щиро дякую за прекрасні коментарі, завжди з цікавістю їх читаю. До речі асоціація з Лесею беззаперечна, та й що дивуватися - доньки одного краю, а Лесені образи я тому і використав.