Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Тетяна Акименко: Друг мій Вовка - ВІРШ

logo
Тетяна Акименко: Друг мій Вовка - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 1
Персональный ЧАТ Leskiv
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

Друг мій Вовка

	Весняний день розпочався з дощу і першого грому . На вулиці  прохолодно, а в кімнаті затишно і тепло. Вдома ми удвох : я і моя маленька донечка , якій всього   четвертий місяць від народження 
Обід  зварений. Домашню роботу ніколи  не переробиш, але  все таки в квартирі все до ладу, тож кожний із нас зайнявся своїми справами. Донечка солодко спить, а я,  чекаючи сина зі школи , та чоловіка з роботи  , примостилася на канапі з книжкою у руках. Аж раптом  дзвінок. Відкриваю двері- на порозі стоїть мій давній друг дитячих років Вовка, якийсь збентежений і розгублений.
	« Мій батько у місті. Хочу  зустрітися. Допоможи» .Я знала чим  можу йому допомогти. Рідні моєї подруги близькі родичі  Вовкиному батькові..  Телефоную подрузі . У трубці відповідь « Так був у місті два дні, але  годину назад поїхав. Не наважуюсь передати почуті слова Вовці, але він вже і так все зрозумів. У нього засмикалось підборіддя. А ще в дитинстві завжди насміхалася з нього, якщо хотіла йому дошкулити «Ага, знову плакати будеш?» Але зараз … Ми обоє були розгублені. По Вовчиній  щоці котилася крапля чи то дощу , а чи може… Він мовчки розвернувся , і якось тихо, винувато  пішов сходами вниз. Я  не  зупиняла його і не втішала- все це було б марно. У трубці  ще довго   вчувалися  короткі гудки. 
	Вовка не бачив свого батька з тієї  пори, коли ми з ним  проводжали його тата до кінця провулка, далі  нам ходити не дозволяли, і ще довго стояли і дивилися йому у слід. "Він  скоро повернеться", - говорив Вовка, а його підборіддя  зрадницьки смикалось. Але я не насміхалася з нього, мені  було шкода Вовку, і я заплакала. А батько у Вовки був суворим, і Вовці частенько від нього  діставалося « на горіхи». Та й було, мабуть,за що. Бо ми таки були дітьми вулиці. У Вовки не було дідусів, а бабусі жили окремо і далеко.  Тож мої дід та баба не відмовлялися  приглядати ще за одним онуком по-сусідськи.  Вовчини батьки були  молоді, статні та красиві. І часто ходили в кіно на останній сеанс, а   мої дід та бабуся  вкладали нас спати  « валетом» на приставлені до їх ліжка стільці. Ото вже було справжнє свято.  Скільки цікавих оповідей  розповідав нам дід: і про  річку, і про  міські церкви , і про царя – батюшку, і про Монастир, який  височів на Охтир-горі  , а казки, то взагалі окрема історія. І  кожний день у нас був святковим, навіть тоді, коли нам здорово дісталося , мені то так, посварили поговорили про те, що можна , а що ні та й усе, а ось Вовці частенько  доводилося  куштувати   березового дубчика. А одного разу трапилась з нами ось така історія. Недалеко від  того місця, за яке  нам заборонено було заходити   стояв  такий собі невеличкий магазин, а скоріше , лавка, як називав  магазин мій дід. Так ось  до цієї лавки, купити хліба і відправили нас дід з бабою, звичайно з дозволу батьків. Треба ж дітей привчати до самостійного  життя, адже восени вже підуть  до школи.
	В лавці  продавали хліб , але ж там не було морозива, такого смачного , в картонному маленькому стаканчику з дерев’яною ложечкою. Морозиво продавалося в центрі міста. Порахувавши гроші , вирішили, (а ми таки вже вміли рахувати гроші, адже  на свята першого травня, чи на «октябрьку»  дід нам завжди давав « праздникового» -  залізного рубля. Це було ціле багатство. Можна і на каруселі погойдатися, і  купити цукерок і , і звичайно, морозива.) Про хліб, ми таки зовсім, забули. Зайшли до скверу, де стояв  омріяний кіоск з морозивом. Купили по одній порції, купили б і більше , та не вистачило грошей, і почали смакувати . І тільки-но поїли жаданого морозива, ще і не встигли вишкрябати залишки і облизати  дерев’яну паличку , що слугувала за ложку, як на алеї скверу  показався велосипедист – це був  Вовчин батько. Що було далі здогадатися неважко. Березовий дубчик таки злегка пройшовся по Вовчиній спині. А мене закрили на карантин. Але він виявився недовгим. Я запевнила батьків, що ніколи-  ніколи більш  не ослухаюсь  ні діда, ні бабусю, ні батьків, ні старших сестер. І мене вибачили. А Вовка все ще перебував на карантині і треба було його визволяти. І визволення  не забарилося. В дерев’яній хвіртці Вовчиного  забору була вирізана велика дірка для    собачки, яка полюбляла мандрувати нашим провулком і, навіть, далеко за його межі, куди нам ходити не дозволяли.
	Тож  саме в  цю дірку і витягувала за руки я свого друга з полону, чи то пак з карантину. Звільнившись із під домашнього арешту, Вовка усвідомив, що він стоїть голий, так , як трусики залишилися на території карантину. Рішення прийшло  миттєво. На мотузці, в моєму дворі напроти сохло  на сонечку платтячко.  Тож Вовчина мама забирала додому вже не хлопчика, а дівчинку, але вона не сварила Вовку , а тільки міцно пригорнула його до себе і заплакала.   А вже вранці ми проводжали  Вовчиного батька до кінця провулка, як виявилося назавжди. І більше вони не зустрічалися.

ID:  652110
Рубрика: Поезія, Лірика кохання
дата надходження: 16.03.2016 21:09:39
© дата внесення змiн: 17.03.2016 16:17:19
автор: Тетяна Акименко

Мені подобається 1 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали:
Прочитаний усіма відвідувачами (500)
В тому числі авторами сайту (8) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 5.00
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

Шон Маклех, 16.03.2016 - 21:42
Дуже цікавий текст! give_rose
 
Тетяна Акименко відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
приємно що ви зайшли 23 дякую
 
гостя, 16.03.2016 - 21:40
16 17 16 12 12 12
 
Тетяна Акименко відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
22 23 дякую
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  Новий
Под Сукно: - нетронутый
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Пантелій Любченко: - Замашна.
Синонім до слова:  Бутылка
ixeldino: - Пляхан, СкляЖка
Синонім до слова:  говорити
Svitlana_Belyakova: - базiкати
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ви
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Синонім до слова:  аврора
Ти: - "древній грек")
Синонім до слова:  візаві
Leskiv: - Пречудово :12:
Синонім до слова:  візаві
Enol: - віч-на-віч на вічність
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Enol: -
Синонім до слова:  говорити
dashavsky: - патякати
Синонім до слова:  говорити
Пантелій Любченко: - вербалити
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
x
Нові твори
Обрати твори за період: