Сьогодні ми іноді навіть соромимося поетичного дару. Адже бути поетом немодно - на книжкових розкладках здебільшого белетристика в прозі. Видати книгу віршів заголом можливо, за наявності своїх або спонсорських коштів. А ось отримати від цього прибуток - це майже диво. Чи можна сьогодні вважати поезію професією, чи віршування - це тільки хобі?
Колись діячі соціалізму дорікали Бродського в дармоїдстві. На запитання, ким він працює, Йосип Олександрович відповідав: «Поетом». Сьогодні талановитих людей не менше, ніж у попередніх століттях. Кожна доба приносить своїх пророків. Якщо ви читаєте цю статтю, то, швидше за все, самі захоплюєтеся поезією. І вас хвилює питання: чи можна сьогодні «працювати поетом»? Людей, які пишуть вірші, зараз достатньо. Тільки на одному з відомих віртуальних поетичних співтовариств зареєстровано більше 352 314 авторів, і ця цифра зростає. Це люди, які створюють чудові вірші. В Інтернет-просторі є читальні зали он-лайн, електронні бібліотеки, літературні клуби та інші ресурси, що дозволяють скласти думку про сучасну витончену словесність. Інтернет дає авторам читачів. Їм можна поспілкуватися з близькими по духу людьми і навіть залучити видавців. У крайньому разі - виконавців популярних пісень. До цього часу в містах організуються клуби поетів при редакціях, інститутах, будинках культури. Тут поет може зав'язати цікаві знайомства, і, знову ж таки, вийти на видавців. Час від часу випускаються друковані альманахи, участь у яких може обернутися для початківця-віршотворця новим етапом літературної діяльності. Шанс бути виданим зростає, якщо людина бере активну участь у масштабних поетичних конкурсах і посідає призові місця. Корисно запастися рецензіями своїх творінь від відомих авторів, літературних критиків та інших знаменитостей. Якщо ваша мета - випустити свою книгу віршів, складайте самвидавні збірники і більше виступайте публічно. Зокрема зі сторінок ЗМІ, пов'язаних з літературою. І все ж поезію вже мало хто сприймає як професію. Багато учасників електронних поетичних співтовариств вважають її «хобі, яким займаються для задоволення». Від завсідників літературних клубів «в реалі» часто віє образою за незатребуваність поезії. Багато знаходяться в постійному пошуку спонсорів. Між тим заробити на своєму вмінні складати вірші можна. В Інтернеті є біржі, де продаються вірші та навіть цілі поеми. А заразом - і авторське право на них. Які віршовані рядки в ціні? На біржах контенту для сайтів йде купівля-продаж поздоровлень у віршах. Якщо вони добре складені, універсальні за змістом розміщені напередодні Нового року, 8 березня, Дня святого Валентина та іншого популярного в народі свята, то їх, швидше за все, куплять. Ви зможете продати віршовані сценарії до свят, тости тощо. Якщо знайдете постійних замовників і свою «фішку», то можна непогано заробляти. Приміром, писати рекламні тексти у віршованій формі, вписуючи в них задані «ключі» і слогани. Таке вміння оцінять і в рекламних компаніях.
У будь-якому ринковому товарі цінується якість. Оригінальний підхід, цікаві образи, індивідуальний стиль в рамках інтересів замовника - ось ваша можливість зробити віршування своєю роботою. Поклавши руку на серце, ви навряд чи назвете подібні віршовані «товари» справжньою поезією. Але що поганого в тому, щоб заробляти, пишучи красиві рядки? Ну а поезія з великої літери стане для вас прекрасним хобі. А може, і справою всього життя. Але це вже зовсім інша історія.
Джерело: http://ubaradio.com/kar-era/13540-poezija-hobi-chi-profesija.html
Часто люди, коли почують від когось "Я поет", стинають плечима й іронічно посміхаються, мовляв, "Ха, він якийсь дивак" чи "Ой, теж мені поет, хіба на цьому заробиш?". Якщо про перше й зараз можна почути (але слід розрізняти "дивак" та "людина творча"), то друге - значно рідше. Зараз є багато талановитих поетів, для яких писати - це робота, де вони заробляють хороші гроші. Водночас для інших це й справді хобі: адже завжди можна піти на різні поетичні вечори й поділитися своєю творчістю. Скажімо, я належу до останніх