В московських посольських записах 16-17 століть іменували українців черкасами.
Зараз кацапи пиндять, що українці то суміш кавказького народа черкесів з поляками.
Звідки у нас взявся такий екзонім "черкаси", що дав навіть назву міста?
Кавказький народ черкесів відкидаємо зразу, тому що їхня самоназва "адиге".
Відомо, що давні елліни називали частину меотів Причорномор'я керкетами, що з грецької перекладається як "мореплавці". Ця назва кочувала часом, поки керкетами-черкасами не почали називати греки наших козаків за здібності мореплавців.
На підтвердження цієї думки прочитайте уривок з рукопису Оржевського.
Не пізніше 1578 року шляхтич Свентослав з Оржельський (1549—1598) , відомий в Великопольщі своєю розважністю та політкоректністю, створив латиномовний рукопис авторьких хронік «Справи безкоролів'я по смерті безсумнівній Сигізмунда Августа».
Описуючи життєустрій «війська Низового», він, відбиваючи тогочасні уявлення про побут та повсякденність низових козаків, зазначив, що мешкають козаки на берегах та численних островах Дніпрових; усі піші, будують дивно легкі морські човни, що здатні з легкістю витримувати хвилі морські.
На тих човнах спускаються до Очакова, де Дніпро впадає в Чорне море, і навіть далі за море. Живуть лише зі здобичі. Нападають на суші і на морі на Татар особливо і на Турків.
«Гніздяться з дружинами та дітьми на островах, котрими Дніпро буяє, і можуть виставити до 8,000 жовнірів. Назва їх Низовці або Низові походить з того, що сидять на нижньому Дніпрі.