Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Yuliia Opanasiuk-Borovska: Розплата життям – за що так платять журналісти? - ВІРШ

logo
Yuliia Opanasiuk-Borovska: Розплата життям – за що так платять журналісти? - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 1
Немає нікого ;(...
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

Розплата життям – за що так платять журналісти?

	Ми як зазвичай сиділи в ньюз-румі й розмовляли про свої медійні штучки. Хтось сміявся із псевдо-новин, хтось був шокований статистикою від Bloomberg, хтось писав сюжет, а хтось – кілька дівчат – розмовляли про сумне. Сумне не тому, що десь на Херсонщині в автокатастрофі загинуло кілька осіб, не тому, що у Києві скоїв самогубство 14-річний хлопчак і не тому, що десь хтось страждає від голоду і невиліковних хвороб. Безумовно, ми щодня стикаємося із такими темами, коли займаємося наповненням плей-листа, проте сьогодні було якось не так… Усі присутні раптом оніміли від почутих від колеги відомостей щодо кількості журналістів, які щороку гинуть через свою професійну діяльність. Ми, молоді й не надто досвідчені у сфері ЗМІ дівчатка, одразу почали запитувати у старших, що ж чи хто є головним ворогом медійників і чому вже ми зазнаємо такого утиску в сучасному суспільстві. Проте у відповідь ми лише почули ті самі запитання, що хвилину тому ставили самі. За словами продюсера Тараса, ми повинні самі знайти відповідь на те, що так цікавить. 
	Ми довго думали і виникнуло багато ідей та варіантів. Так, одні вважають, що ворогами масмедійників є суспільство, хтось ними вважає політиків, хтось журналістів-конкурентів, а я гадаю, що нашими ворогами є ніхто інший як ми самі. А чому я навіть можу пояснити (все ж це моя думка). Із конкретних прикладів буду наводити співробітників ЗМІ, які загинули в роки вже мого життя. Отже, першочергово хочу згадати В’ячеслава Чорновола, який у складні, переломні для України часи, виступав за наш народ і його права та свободи. Гадаєте аварія, у якій він загинув і справді була чистою випадковістю? Я так не думаю, адже за висловлювання журналіста, за його позицію й спосіб життя він поплатився найдорогоціннішим. А от взяти, до прикладу, Георгія Гонгадзе. Український медіа-працівник грузинського походження, що заснував платформу «Українська правда» й усіляко намагався детально висвітлювати інформацію про корупцію серед високопосадовців. Чи не проти нього почали виступати чинний тоді Президент України Леонід Кучма і 9-й голова Верховної Ради Володимир Литвин? Чи не цьому журналістові хотіли «заткнути пельку» і чи не Гонгадзе спочатку зник, а потім був знайденим без голови біля Таращі – своєї батьківщини? Більше слів доречних я не підберу. Ще одним прикладом того, що журналісти самі собі шкодять, є Володимир Єфремов, який ліз всюди і навіть мав свідчити у справі Лазаренка, через що його постійно переслідували. Не може бути такого, що людина, яка постійно перед далекими поїздками перевіряє авто на СТО просто взяла й випадково зіткнулася із вантажівкою на майже вільній дорозі. Небажаним у політиці став і Василь Климентьєв, який свого часу висвітлював проблему незаконного збагачення чиновників, а з часом безвісти зник. Останнім найгучнішим стало вбивство Павла Шеремета, який також не полишав сподівань на те, що його програми про викривання корупційних схем все ж щось змінять у сучасній Україні. 
	Та чи потрібно наводити ще якісь приклади? Чи варто доказувати мою власну правоту? У тому немає сенсу, адже мені як початківцю в голові крутить лише одне – не берися за те, що може зашкодити тобі. Наша сучасна держава не готова до правди, до викривання чогось брудного й змін до кращого, тому зараз як ніколи журналістська діяльність перебуває під прицілом. І наша свобода – свобода слова – своєю вартістю може сягнути життя. 
	Чи не кожен з колективу погодився з моїми аргументами, проте і кожен із колег зміг навести аргументи того, чому ми – журналісти – повинні якісніше працювати й виводити чини на чисту воду. Але про це ми поговоримо іншим разом… 

P.S.: спогади із минулого.

ID:  894261
ТИП: Проза
СТИЛЬОВІ ЖАНРИ: Оповідний
ВИД ТВОРУ: Поема
ТЕМАТИКА: Філософська лірика
дата надходження: 07.11.2020 16:46:51
© дата внесення змiн: 07.11.2020 16:46:51
автор: Yuliia Opanasiuk-Borovska

Мені подобається 0 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали:
Прочитаний усіма відвідувачами (322)
В тому числі авторами сайту (4) показати авторів
Середня оцінка поета: 0 Середня оцінка читача: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  Новий
Под Сукно: - нетронутый
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Пантелій Любченко: - Замашна.
Синонім до слова:  Бутылка
ixeldino: - Пляхан, СкляЖка
Синонім до слова:  говорити
Svitlana_Belyakova: - базiкати
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ви
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Синонім до слова:  аврора
Ти: - "древній грек")
Синонім до слова:  візаві
Leskiv: - Пречудово :12:
Синонім до слова:  візаві
Enol: - віч-на-віч на вічність
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Enol: -
Синонім до слова:  говорити
dashavsky: - патякати
Синонім до слова:  говорити
Пантелій Любченко: - вербалити
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
x
Нові твори
Обрати твори за період: