Перетираю зерна на долонi,
вiд остюкiв - червонi, наливнi.
Важезний джмiль кружляє бiля скронi,
село, неначе квiти вдалинi.
Така краса, лягаю у колосся,
дивлюсь у небо синє, до сльози.
Куйовдить вiтер стебла i волосся,
я чую стогiн дальньої грози.
Чомусь на мить одну менi здалося,
що я хлопчак, збираю на землi,
оте зерно, що в полi зосталося,
опiсля жнив останнiх у стернi.
I жадно їм, не здмухуючи остi,
забувши все. I не почув нi грiм…
нi навiть те, як трощить мої костi,
свинцева куля. Тiльки лет потiм…
П’ять колоскiв тримаю на долонях,
задумливо у далечiнь дивлюсь.
Вiдлуння грому, стугонiє в скронях,
а я за тих – розтрiляних, молюсь.
за законом «П’ять колоскiв» було
засуджено бiльше - 150.000 людей,
в т.ч. - дiтей.
Точные данные: по закону ("о пяти колосках") от 7 августа 1932 г. “Об охране имущества государственных предприятий, колхозов и кооперации и укреплении общественной (социалистической) собственности”» в УССР количество осуждённых общими судами Украинской ССР составило: 1933 – 12 767, 1934 – 2757, 1935 –730 человек. За хищение в особо крупных размерах высшую меру получили 5,4%, 10 лет лишения свободы – 84,5%, более мягкие наказания – 10,1%. При этом, в соответствии со старой российской традицией, суровость закона компенсировалась необязательностью его исполнения: вопреки грозным формулировкам, смертная казнь применялась довольно редко, а большая часть из осуждённых на 10 лет была реабилитирована в 1936 году.
Леонид Жмурко відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Закон «про п'ять колосків» («П'ять колосків» або просто «Колосќи») — народна назва репресивного радянського закону часів Голодомору. Повна назва: Постанова ЦВК і РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності» від 7 серпня 1932 р.
Окрім власне самого закону існувала також Таємна інструкція про його застосування.
Згідно з інформацією МЗС України, текст закону був власноруч написаний Сталіним. Закон передбачав як захід судової репресії за розкрадання колгоспного і кооперативного майна «розстріл із конфіскацією всього майна і з заміною за пом'якшуючих обставин позбавленням свободи на термін не нижче 10 років з конфіскацією всього майна». Амністія у цих випадках заборонялась. На літо 1933 року за цим законом було засуджено 150 000 осіб. Зокрема, засуджували дітей, які намагалися знайти хоч якусь їжу.