1.
Ви завжди знали, що трохи інші. Трішки відрізняєтесь. Чомусь вам не подобалось те, від чого фанатіли ваші друзі. Чомусь важко було почати розмову з незнайомцем. Чомусь вам комфортніше наодинці з подругою/другом, а не в великій компанії.
Тоді ви почали шукати причину своєї особливості і пройшли тест. Ви інтроверт.
2.
Вам хочеться стати екстравертом? Так, адже світ створений саме для них. Те, що вам важко, екстраверт зробить легко і невимушено. Познайомитися з сусідом? Не проблема. Розповісти цікаву смішну історію про себе в новій компанії? Просто!
Хтось каже, що стати екстравертом неможливо. Хтось радить "ну просто змінися і все". В інтроверта це може лише викликати посмішку.
Ця стаття- не переклад. Її написав особисто я. Від крапки до крапки. Знаєте, а колись я також був інтровертом.
Отже, спершу я вирішив розібратися- а що це така за міфічна істота "інтроверт"? Які тільки риси цьому типу не приписували- і сором'язливим називали, і мовчазним, і відлюдькуватим. Тому я вирішив відшукати те місце, звідки все почалося. Найперше визначення інтроверта. Найперший поділ людей на два типи. Мені пощастило- на полиці лежала оригінальна праця Юнга. І я, не довго думаючи, заглибився у читання.
О, там було багато цікавого. Описаний тип мислення кожного типу. Розумними словами пояснено їх світосприйняття та інші особливості. Меншого я й не очікував.
Але найцікавіше було попереду. Як же сам Юнг пропонує розрізняти людей по типах? Який найперший тест? І звідки він взяв, що типів саме два, а не чотири чи десять?
Сказати що відповідь мене шокувала- нічого не сказати. Юнг писав буквально наступне: "В мене було багато різних пацієнтів, і я помітив, що деякі з них відрізняються від інших. Вони потайні, схильні до відлюдькуватості, адже тільки на самоті вони нормально відпочивають, відновлюють запас сил." Далі я не читав. Юнг просто помітив, що люди бувають інтровертами. Просто помітив.
Екстраверти ж, за Юнгом, "відновлювалися" в компанії інших людей. Виходить, вся теорія лише про відпочинок та відновлення запасу життєвих сил. Теорія про відпочинок.
А як відпочиваєте ви?
3.
Кожен з нас бачив багато котів. Великих, маленьких, пухнастих і взагалі без шерсті. Якщо ми і не на 100% експерти, то щось в них точно розуміємо. І я помітив, що деякі коти чорніші за інших. Назвемо їх "чорно-вертами".
Якщо у вашого кота більшість шерсті чорна, то він попадає в цю категорію. Інших котів назвемо "біло-вертами".
Які недоліки в моєї котячої теорії?
1. Коти бувають руді, попелясті, сірі... і всі вони біло-верти.
2. Коти бувають частково чорні. Виходить, пройшовши тест, кіт з білим хвостом чи лапами також буде записаним до лав чорно-вертів.
3. Коти линяють та змінюють колір. Влітку може бути більше білого, взимку- чорного. Виходить, тип залежить від часу проведення тесту.
4. Ніяких доказів такого поділу немає, я його просто вигадав.
Думаю, тепер недоліки теорії Юнга очевидні.
4.
Повернемось у сучасність. Нехай, витоком теорії про інтровертів була сумнівна ідея про те що люди по-різному відпочивають. Послідовники Юнга, науковці-психологи, вони ж точно все обгрунтували і довели!
Чи ні?
Не зовсім. Вони просто придумали "амбівертів"- третій тип, до якого записують більшість сучасного населення Землі.
Амбіверти- це "щось середнє".
Сірі коти.
5.
Чому тест показав, що ви інтроверт:
- Ви сором'язливі?
- Так.
- Значить, ви інтроверт.
- А хто такий інтроверт?
- Це той, хто багато соромиться.
Думаю, очевидно. Тому, що ви поводите себе певним чином.
У сучасній психології вже років 20 як "в моді" ситуативна поведінка. Залежно від ситуації, ви будете себе вести як інтроверт чи як екстраверт. З тієї ж причини відпадають усі соціо- та інші типи.
6.
Підсумуємо. Чи можна стати екстравертом? Так, ви регулярно ним стаєте по кілька разів на день, коли цього вимагає ситуація.
Але переставати бути інтровертом неприємно, як і читати цей абзац. Це дуже зручне виправдання.
Нажаль, ваші недоліки не мають жодного зв'язку з інтроверсією. Нічого не заважає стати впевненим, сміливим, сильним та соціально-активним, вибиваючи в тесті 100% по шкалі інтроверсії.
А тим, кому цікаво дізнатися більше про себе, я рекомендую тест Люшера. Він показує не якісь-там глобальні типи, а ваш поточний стан.
ID:
742993
Рубрика: Проза
дата надходження: 21.07.2017 22:56:22
© дата внесення змiн: 21.07.2017 22:56:22
автор: fire_maroder
Вкажіть причину вашої скарги
|