Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Іванюк Ірина: Сміх Маргарити тане за горою. - ВІРШ |
UA | FR | RU Рожевий сайт сучасної поезії |
|
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..
КОМЕНТАРІ Дружня рука, 09.07.2020 - 22:47
так і тягне кудись між світами ... хоч насправді, це бути собою ... кожен пише щоденно романи, все дивує не раз простотою
Володимир Каразуб, 09.07.2020 - 18:15
Блискуче закінчення. Та ще й із персонажами мого улюбленого роману. Справа лиш в трактовці роману. Я вважаю Майстра доволі пасивним і легковажним, а Маргариту фатальною карою, таким собі вибухом волі в умовах тотальної сірості та непевності, який множить філософію натурниці, дикої природи, чого варте її помилування Фріди, а в кінці роману стає дамокловим мечем, що завжди нагадуватиме про проклятий роман, там, де вічно цвітуть липи і постійно квітень. Але то мої враження. Міцно пишете.
Іванюк Ірина відповів на коментар Володимир Каразуб, 10.07.2020 - 00:08
Дякую за відгук! Можливо, образ Майстра в романі - не стільки образ пасивної людини, а швидше образ психічно "надламаної" людини, яким себе власне почував сам Булгаков. Через неможливість писати про існуючі проблеми в радянському суспільстві, зокрема, про безвір"я і продажність, через неможливість служити Істині. Бо за це його переслідували, і нищили "акуратно", без розстрілів і тюрем, але не менш трагічними виявлялись долі таких митців, як він... Їх участь - палата у божевільні. Відомо, що у Булгакова сформувалась навіть манія переслідування (але вона була не безпричинною, бо всі ми знаємо, як працювали агенти КДБ). Щодо образу Маргарити, я читала думки дослідників біографії Булгакова, які переконані, що не дарма він відвів Маргариті роль відьми в романі (Прототипом Маргарити є третя дружина письменника Олена Шиловська, яка заради нього покинула свого першого чоловіка,-правда у них не було дітей). Шиловська страждала, бо її перший чоловік нічого поганого їй не заподіяв, тому докори сумління не давали жінці спокою щодо розірваних стосунків. Її зустріч з Булгаковим була наче фатум (тому в романі вона перевтілюється у відьму). Проте, саме вона дописувала роман (правки до нього) під керуванням смертельно хворого письменника. І саме завдяки їй роман було збережено і вперше опубліковано за межами Союзу. Можливо образ Маргарити - це образ жінки, що згрішила, та їм обом можна лише щиро поспівчувати... Це - ідеалісти, які не знаходять щастя в земному житті, тому що - більшості не потрібні ідеали, не потрібна Істина, що підіймає і робить вічною людську душу. Щиро дякую за Вашу увагу.
Володимир Каразуб відповів на коментар Іванюк Ірина, 10.07.2020 - 18:50
В чорнетках роману Маргарита бавиться фалосом і заледве не гвалтує оголеного хлопчика. Майстер надламаний, але його лінію продовжує Ієшуа. Майстер знаходить для себе Воланда - земного власника, а Пилат- прототип Воланда - Ієшуа - прототип Майстра - заспокоює Пилата, тим самим показуючи подель поведінки - тиран-митець. Але в романі митець без імені,він називає себе Майстром ,а майстрами в 10-30хх роки називали ремісників, мастаків зварганити те, що потрібно. Тому Майстер доволі віддалений персонаж, хоча з певними вкрапленнями автора. То на мою думку.
Іванюк Ірина відповів на коментар Шон Маклех, 09.07.2020 - 14:53
Шоне!Вчора якраз думала, де то Ви зникли?... Мабуть Ви досліджували нові гірські вершини...
|
|
|