Небезпека
І
Лицар -
Художник.
Аркуші
Содатами
Еволюціонували,
Вражаючи
Иносранців -
Червоноармійців.
Ніл Хасевич (1905-1952) - український художник, графік, політичний та військовий діяч ОУН - УПА. Борець за волю України у двадцятому столітті.
Митець, маючи унікальний хист до малювання, міг спокійно працювати закордоном у дуже комфортних умовах, презентувати свої картини в найкращих виставкових залах, спілкуватися з богемою про роль мистецтва в повсякденному житті...проте обрав інший шлях - шлях екзистенційної боротьби українського народу проти радянського поневолення.
Його зброя - олівець, різець, аркуші паперу на яких художник зображав різноманітні моменти хороброго спротиву окупаційній владі з ненависної москви. Рисунки Ніла Антоновича якимось чином попали до Генеральної Асамблеї ООН, де проводилося якраз засідання. І світ зміг побачити наше відчайдушне протистояння. Такої зухвалої витівки лицарю не пробачили. Була засідка на криївку, де працював та переховувався із двома охоронцями одноногий нескорений борець (у 14 років він попав під потяг, в результаті чого залишився без однієї ноги)... Йшов 1952 рік, починалася несмілива весна, хоча й окупаційна. Тіла героїв показали місцевим мешканцям для залякування, а потім вивезли в невідомому напрямку. Але їхні Душі, як і багатьох інших закатованих розстріляних, продовжували витати над грішною землею, аби наприкінці літа 1991 року остаточно воскреснути.